Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

FOTO: Aizkadri no filmas Dvēseļu putenis uzņemšanas otrā posma

Ar ainām no Slokas kaujas atklāta filmas Dvēseļu putenis otrā posma filmēšana.

Dvēseļu puteņa otrā posma filmēšana atklāta ar ainām no Slokas kaujas un ar strēlnieku peldi jūrā, jo tieši Jūrmalā 1915. gadā notika pirmā latviešu strēlnieku saskaršanās ar kara realitāti. Kauju rezultātā vācieši tika izdzīti no Slokas – Ķemeru rajona, taču strēlnieku bataljoni cieta smagus zaudējumus.

"Jūrmalā pieredzētais, mūsu puišu pārliecība un kaujas spars parādīja pretiniekam, ka esam spēks, ar ko rēķināties un, ka varam izcīnīt uzvaras. Sloka – Ķemeru rajons ir nozīmīga vēsturiska vieta, kur 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons pirmo reizi cīnījās plecu pie pleca," komentē filmas Dvēseļu putenis režisors Dzintars Dreibergs.

Otrajā filmēšanas posmā tiks uzņemtas arī ainas no kaujām Nāves salā, kas Latvijas vēsturē ir pašaizliedzības, izturības un varonības simbols. Kaujas, kurās cīņu kopā turpināja 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons, bija ļoti saspringtas, intensīvas un vācieši vairākkārt pielietoja indīgās gāzes. Nāves salā kopumā latviešu strēlnieki zaudēja vairāk nekā 800 cilvēku, tai skaitā 167 kritušos.

Dvēseļu puteņa otrā posma filmēšana ilgs līdz 17. oktobrim un tā notiks vairākās vietās Latvijā – Ādažu poligonā ir izbūvēti ierakumi, un tur tiek uzņemtas visas būtiskākās kaujas ainas. Jūrmalas pludmalē (Asaros) un Morberga vasarnīcā (Dzintaros) ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu tiks uzņemtas ainas no laika, ko strēlnieki pavadīja kauju starplaikos. Vairākas epizodes tiks uzņemtas kino pilsētā Cinevilla, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē un Koka Rīgā. Dvēseļu puteņa pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī – tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām Brīvības cīņām.

Filmas galvenajās lomās ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi - Vilis Daudziņš un Ivars Krasts (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi.

Savukārt filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Lielāko daļu filmas izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošajam un tik ļoti būtiskajam finansējumam filmas veidotājiem ir veiksmīgi izdevies piesaistīt vēl citus atbalstītājus: filmas Dvēseļu putenis ģenerālsponsors ir viens no Latvijas dzimtajiem zīmoliem veikals-noliktava DEPO, sponsors ir Latvijas Mobilais Telefons, kas nodrošina interesentiem arī iespēju sekot līdzi filmas aizkulisēm LMT Mājas viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume. Filmas atbalstītāju vidū ir AS Cēsu alus, Jūrmalas pilsētas dome, un filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs ir AAS BALTA.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Slavenas zupas

Tradicionālas ziemas zupu receptes no visas Eiropas.

Noslēpumainā Šartrēze

Vēl viens slavens un īpašs emulsijas liķieris ir franču Chartreuse – šartrēze, augu liķieris, kas tiek gatavots no vairāk nekā 130 dažādiem augiem, zālītēm un saknēm ar ārstnieciskām īpaš...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko