Šis apgalvojums, ko paudis ģenerāladvokāts Kamposs Sančess Bordona, ir pretējs Apvienotās Karalistes iepriekš paustajam, ka Eiropas Savienības un Lielbritānijas savstarpējais izstāšanās līgums paredz, ka šādu soli varētu spert, ja piekrišanu tam dod visas 27 Eiropas Savienības valstis.
Viens no lietas iesniedzējiem tiesā Jo Mauhams šo atzinumu novērtējis pozitīvi, mudinot Apvienotās Karalistes likumdevējus "rast sirdsapziņu un rīkoties, ievērojot valsts intereses".
"Lēmums, ka Lielbritānija to var paveikt vienpusēji un bez nepieciešamības saņemt citu līgumvalstu piekrišanu, nozīmē, ka lēmums par mūsu nākotni tiek nodots atpakaļ mūsu pašu ievēlēto pārstāvju rokās. Tur, kur tam pienākas būt," viņš piebildis.
Eiropas tiesas tiesnešiem jāizlemj, vai akceptēt šo juristu pausto viedokli.
Ja tas notiks, Lielbritānijas parlamentam tiks pasniegts vēl viens rīks, lai pretotos premjerministres Terēzes Mejas piedāvātajam Brexit plānam, pēc kura dēļ no amata atkāpās vairāki ministri. Laika ilgām diskusijām vairs nav, jo līdz 29. martam, kad Liebritānijai oficiāli paredzama izstāšanās no ES, ir palikušas vien 16 nedēļas.
pa to laiku
hmm