Laika ziņas
Šodien
Migla

Izstāde Māris Uldriķis. Smalkās matērijas

Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpa Civita Nova, Radio iela 8, Liepāja

Tiks atklāta mākslinieka Māra Ernesta Uldriķa (1939–2017) zīmējumu, pasteļu un akvareļu izstāde Māris Uldriķis. Smalkās matērijas. Izstāde ir nozīmīgs notikums Liepājas 400 gadu jubilejā, jo tā veltīta ievērojamā gleznotāja liepājnieka Teodora Uldriķa dēla daiļradei.

8. marts – 8. jūnijs

Izstāde Palazzo Madama. Itālijas māksla un amatniecība 6.–19. gadsimts

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

Izstāde Palazzo Madama. Itālijas māksla un amatniecība 6.–19. gadsimts ietvers vairāk nekā simts Turīnas mākslas muzeja Madamas pils ( Palazzo Madama ) kolekcijas dekoratīvi lietišķās mākslas meistardarbus, radītus laikposmā no 6. līdz 19. gadsimtam.

22. maijs – 24. augusts

Izstāde Itālijas gaisma: no Fatori līdz Morandi

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Lielā z., Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Izstādē Itālijas gaisma: no Fatori līdz Morandi tiks eksponēti Ufici galerijas (Galleria degli Uffizi) meistardarbi no Piti pils ( Palazzo Pitti ) Modernās mākslas galerijas kolekcijas dialogā ar izcilākajiem 19. gadsimta beigu – 20. gadsimta sākuma darbiem no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.

5. jūlijs – 26. oktobris

Andra Vītoliņa gleznu izstāde Industriālais laikmets

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Atklās gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Andra Vītoliņa darbu izstādi Industriālais laikmets. Tajā ietverti darbi, kas tapuši laikā no 2004. līdz 2016. gadam un kas tematiski iekļaujas muzeja mainīgo izstāžu ciklā par urbāni-industriālo Sarkandaugavas vidi.

26. februāris – 20. aprīlis

Izstāde Blūmu dzimtas mistērija

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Izstāde Blūmu dzimtas mistērija stāsta par rīdzinieku Blūmu dzimtu 20. gadsimtā. Tā veltīta rīdziniekiem Minnai Blūmai, Mildai Suberei un Kārlim Blūmam, kā arī viņu vēsturiskajam mantojumam, kas savijas ar Dānijā dzīvojošās latviešu mākslinieces Ievas Blūmas mūsdienās tapušajiem darbiem.

28. februāris – 13. aprīlis

Laikmetīgās tekstilmākslas izstāde Viens no mums

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības 36, Ogre

Viens no mums Ogres Vēstures un mākslas muzejā pulcē starptautiski atzītus tekstilmāksliniekus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kuri savos darbos dažādos veidos pēta ne–cilvēku līdzdalību mūsu cilvēcīgajā pasaulē. Attīstoties mūsu sabiedrībai, arvien vairāk uzmanības jāpievērš citām sugām, kas ir mums apkārt, kā arī materiālu spējai mūs savienot un savīt kopā ar ne–cilvēciskiem organismiem tekstuālā pasaulē.

28. februāris – 4. maijs

Diānas Adamaites personālizstāde Frekvences telpā

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Savā personālizstādē Diāna Adamaite parādīs lielizmēra akrila un eļļas darbus, lielizmēra zīmējumus un monumentālu (430x419cm), speciāli telpai veidotu sienas gleznojumu. Darbos ir koši, krāsaini laukumi un krāsainas figūras, kas skrien, lidinās, virpuļo, dejo vai uz brīdi pierimst, lai turpinātu kustību.

28. februāris – 4. maijs

Jaunas izstādes Jūrmalas muzejā

Jūrmalas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Jūrmalas muzejā būs skatāmas divas jaunas izstādes. Gleznotājas Madaras Auzenbahas izstāde Ap manu zilo kalnu un metāla mākslinieka Aivara Benuža darbi izstādē Tumsas ātrums.

26. februāris – 6. aprīlis

Māra Čačkas izstāde Piezīmes

Lūznavas muiža, Pils iela 8, Lūznava

Latviešu mākslinieks Māris Čačka radījis unikālu abstraktās izteiksmes hibrīdu metodi, kas apvieno glezniecību un grafiku.

4. marts – 25. aprīlis

Viktora Timofejeva personālizstāde Citi pasažieri

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 4. st., Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Noritēs līdz šim lielākā Ņujorkā dzīvojošā Latvijas mākslinieka Viktora Timofejeva personālizstāde Citi pasažieri, kas apvieno autoram būtiskākos radošās prakses motīvus, aicinot apmeklētājus izzināt robežas starp faktiem, fikciju, objektivitāti un subjektivitāti.

22. marts – 15. jūnijs

Keramiķes Sarmītes Mundes darbu izstāde Porcelāna plašumos

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Izstādē līdzās Generes porcelānam tika izstādīti Mundes akvareļgleznojumi. Kopš 1974. gada S. Munde ik vasaru pavada Igaunijā, Sāmsalā, kur, iedvesmojoties no dabas, ar krāsu kasti tver ziemeļu piejūras dabu un atmosfēras nianses. Tā ir mazāk zināma mākslinieces daiļrades šķautne. Taču šī īpašā, savdabīgā krāsu izjūta ir jūtama arī vairāku gadu desmitu laikā radītajos porcelāna mākslas darbos. Autordarbi, brīvā lējumā vai veidoti formā, gravēti, apgleznoti ar dažādiem sāļiem biskvītā vai glazēti, tie ir radīti toņos, kas nav raksturīgi Rīgas porcelānam, bet vienīgi Sarmītes Mundes darbiem – mēļš kā rītausma pirms saullēkta, zaļganbrūni kā daba saulgriežu laikā, kobaltzilās nokrāsas kā jūras ūdens ap krastmalas oļiem. Jaunrades darbi brīvi pārplūst funkcionālāka rakstura objektos – vāzēs, servīzēs, svečturos, tāpat arī racionālā domāšana un lietu uztvere manifestējas fantāzijas kompozīcijās.

14. februāris – 6. aprīlis


Latvijas porcelāna māksliniecei Ilgai Vanagai veltīta izstāde Ilga Vanaga. Līkloči.

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Izstādes mērķis ir aktualizēt 20. gadsimta otrās puses industriālā porcelāna mākslas mantojumu un izcelt individuāla mākslinieka ieguldījumu rūpnieciski ražotās mākslas nozīmē. Ilga Vanaga (1928–2013, dzimusi Ilga Gātere) bija viena no daudzpusīgākajām Latvijas keramiķēm, dzimusi Valkas apriņķa Kalncempju pagasta Kadiķu mājās. Viņas daiļrade iezīmē divus būtiskus posmus Latvijas mākslas vēsturē. Pirmais posms saistīts ar viņas darbu Rīgas Porcelāna fabrikā, kur viņa bija daļa no padomju modernisma industriālā dizaina attīstības. Otrs posms ir mākslinieces darbība keramikā un radoši eksperimentālā keramikas darbnīcā Ķīpsalas keramika, kurā viņa radījusi oriģinālus un ekspresīvus darbus, izmantojot mālu un šamotu.

14. februāris – 6. aprīlis


Grand Poet izstāžu zāli papildina Paulas Viļumas Bezlaicība

Viesnīcas Grand Poet mākslas galerija, Raiņa Bulvāris 5/6

Viesnīcas izstāžu zālē šī ir jau 13 personālizstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), ļaujot jaunajiem māksliniekiem sevi parādīt plašākai auditorijai. Jaunā izstāde aicina skatītājus uz mirkli apstāties un apjaust laika izjūtas izzušanu, pētot cilvēka garīgos pārdzīvojumus un mūžīgos jautājumus.

21. janvāris – 30. aprīlis


Izstāde Modernisma un Art Deco plakāti Latvijā 20. gadsimta 20.–30. gados

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs turpina tradīciju atklāt pašmāju un ārzemju skatītājiem Latvijas 20. gadsimta 20.–30. gadu kultūras un mākslas ainavas novatoriski izteiksmīgo pusi. Viens no dedzīgākajiem klasiskā modernisma pārstāvjiem Romans Suta (1896–1944) bija universālas dabas mākslinieks, kurš uzskatīja, ka mākslai jāaptver un jāveido saikne ar visām jaundibinātās valsts dzīves jomām. Plakātu starpkaru periodā kā īpašu vēstījuma formu aktīvi izmantoja arī viņa biedri Rīgas mākslinieku grupā.

4. marts – 28. februāris, 2026

Starptautiska ilustrāciju izstāde Maģiskais mežs

Latvijas Nacionālā bibliotēka, –1. st., Mūkusalas 3

Izstādē Maģiskais mežs piedalās 48 profesionāli ilustratori no 12 Eiropas valstīm, bet divu mākslinieku darbi nāk no tālākām zemēm – Kolumbijas un Izraēlas. 18 mākslinieki ir igauņi, tostarp izstādes kuratore Vīve Nora (Viive Noor). No Latvijas māksliniekiem izstādē redzamas Gitas Treices, Gundegas Muzikantes, Alekseja Naumova, Anitas Paegles, Artas Ozolas-Jaunarājas un Andas Strautnieces ilustrācijas. Izstādes kuratores idejai par noslēpumaino mežu mākslinieki atsaucās uzreiz un piedāvāja daudzveidīgu interpretāciju tradicionālajam un reizē simboliski tik ietilpīgajam jēdzienam mežs.

1. februāris – 30. aprīlis


Aprīlis 2025
PrOtTrCtPkSsSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930