Dažādas koku sugas pumpurus atver atšķirīgā laikā, taču lielākoties panākumi atkarīgi no telpas siltuma, gaismas, kā arī ūdens temperatūras un sastāva. Ar to jārēķinās, ja vēlaties pavasara sajūtu radīt mājās, piemēram, uz Lieldienām. Bērza zari, visticamāk, salapos jau pusotras līdz divu nedēļu laikā, aptuveni tikpat daudz nepieciešams arī lazdu ziediem un pūpoliem, taču ķiršiem, plūmītēm, lai uzziedētu vāzē, vajadzēs aptuveni trīs nedēļas, ceriņiem vēl ilgāk – ziedus var nākties gaidīt vairāk nekā 40 dienu. Ceriņiem vispirms parādīsies zaļas lapiņas, tikai pēc tam, ja telpa būs silta, gaiša un ūdens tiks vāzē tiks mainīts ik pārdienas, parādīsies mazu, čemurainu pumpuru ķekariņi, kas veiksmes gadījumā pārtaps smaržīgos ziedos.
Aptuveni trīs nedēļas jāgaida arī, līdz atvērsies forsītiju ziedi – arī ārā šis augs ir viens no pirmajiem, kas ziedot sagaida pavasari. Dažkārt izdodas izplaucēt pat kastaņu zarus!
No dažādu koku zariem veidojiet kompozīcijas, nebaidoties tos kombinēt savā starpā, piemēram, forsītiju un lazdu, bērzu un pūpolus vai ķiršu zarus. Šādās vāzēs varat pievienot arī narcises, tulpes, hiacintes, kādu mimozas zaru, tā iegūstot greznu kompozīciju. Ceriņus gan ieteicams atstāt vāzē vienus – tie ir jutīgi pret vides faktoriem un prasa nedalītas rūpes.
Lai zari izplauktu, tie jānogriež pareizi, turklāt jādomā arī par koku, no kura tos griežat – lai tas netiktu postīts un paliktu glīts, dzīvotspējīgs.
Nelauziet zarus, bet nogrieziet sānzarus aptuveni 1–2 cm no stumbra. Galotni atstājiet neskartu, izņēmums, ja veidojat zaru vainagu kādam sava dārza kokam. Zari jāgriež slīpā griezumā, lai tie saņemtu maksimāli daudz ūdens, un ik pa laikam jāsaīsina. Tos ieteicams likt karstā ūdenī, tīrā, bet var pievienot arī nedaudz cukura, piemēram, ceriņiem. Ūdens jāmaina ik pēc pāris dienām, jāraugās, lai zari neapglumē.