Lapu dārzeņu kopšana
26. un 27. jūlijā turpiniet novākt garšaugus un savlaicīgi tos sagatavot ziemai. Rušiniet, ravējiet, retiniet salātus, kas iesēti rudens ražai. Pēc ražas novākšanas tukšajās vietās varat iesēt ātri augošus zaļumus, tie līdz rudenim vēl pagūs izaugt – dilles, spināti, rukola. Pārbaudiet, vai kāposti necieš no kaitēkļiem, un likvidējiet tos. Varat no jauna sēt skābenes, ja vecās pēc vairāku gadu augšanas savu kvalitāti zaudējušas, arī maurlokus pavasara lociņu ražai. Laistiet mauriņu, ja nepieciešams.
Augļu koku un dekoratīvo stādījumu kopšana
28. un 29. jūlijā nepieciešamības gadījumā atbalstiet ābeļu zarus, pēc vajadzības retiniet augļus. Rūpīgi savāciet nobirušos plūmju, bumbieru, ābolu auglīšus un likvidējiet tos, lai neizplatās kaitēkļi un slimības, kas tos, iespējams, ir bojājuši. Laistiet, rušiniet apdobes. Sakopiet zemeņu dobes – apgrieziet stīgas un vecās lapas, kātus ar noražojušajām augļkopām, ravējiet. Vāciet ogu un augļu ražu, kas nogatavojušies – sausā un siltā laikā nevajadzētu kavēties, jo viss notiek ļoti strauji.
Sakņu dārzeņu kopšana
30. un 31. jūlijā, ja ziemas ķiploku ziedi iztaisnojušies un dažas apakšējās lapas nodzeltējušas, ir laiks tos novākt. Labas dienas ravēšanai, rušināšanai.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
1. augustā pārstādiet un sadaliet pavasara sākumā ziedošās ziemcietes: arābes, prīmulas, īrisus u. c. Turpiniet ievākt ārstniecības augus un sēklas nākamā pavasara darbiem. Rūpīgi nokniebiet noziedējušos ziedus dārza puķēm un balkona augiem – tas vicinās bagātīgāku ziedēšanu un jaunu ziedkopu veidošanos. Laistiet, mēslojiet, lai augi nepanīkst. Mēslojiet un pārstādiet arī telpaugus. Apgrieziet dzīvžogus.