Tie, kam nav apkurināmu siltumnīcu, pagaidām var nodarboties ar palodžu dārzkopību un dēstu diedzēšanu, lai tos var stādīt ārā, kad laikapstākļi ļaus. Apkurināmās siltumnīcās jau var pamazām ķerties pie stādu audzēšanas, bet, ja ir neapkurināma augu mājiņa, jāgatavojas tās sakopšanas darbiem.
Agronoms Māris Narvils iesaka vispirms pārbaudīt, vai ziemas sala, sniega, mitruma un saules ietekmē nav bojātas siltumnīcas konstrukcijas un pārklājums. Visbiežāk bojājumi ir stiprinājumu vietās, tāpēc tām jāpievērš īpaša uzmanība. Ja ir nepieciešams remonts, savlaicīgi jāaprēķina, kādi materiāli un cik daudz būs vajadzīgi. Visvienkāršākās ir koka konstrukciju siltumnīcas ar plēves pārklājumu. Tirdzniecības vietā tiek piedāvātas gatavas siltumnīcas ar polikarbonāta pārklājumu. Ja esat tādu iegādājies, rūpīgi novērtējiet, vai konstrukcija nav deformējusies ziemas gaitā. Ir dārzkopji, kas plēves siltumnīcai pārklājumu uz ziemas sezonu noņem. Iespējams, plēve jums kalpo jau vairākus gadus un laiks to nomainīt? Modernie materiāli spēj izturēt pat piecas sezonas, taču saules, sala un mitruma ietekmē savas īpašības tomēr zaudē. Ja maināt pārklājumu, izvērtējiet arī, vai siltumnīcai ir pietiekama ventilācijas sistēma. Vismaz 30 procentiem siltumnīcas virsmas, rēķinot pret pamata laukumu, jābūt ventilējamai, 10 kvadrātmetru siltumnīcai tie būtu trīs kvadrātmetri, turklāt labāk, ja atveramas ir lielas virsmas, nevis vairāki nelieli lodziņi – lai neradītu caurvēju, kas augiem var nepatikt.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 7. marta, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!