Senatnē ļaudis, lai būtu spēcīgi, vingri un izveicīgi, neizmantoja trenažierus vai fitnesa lietotnes telefonā, taču kopumā viņu ķermenis bija daudz labākā formā nekā šodienas vidusmēra cilvēkam. Fiziskās kultūras vēsture aizsākusies vēl laikos, kad fiziskās aktivitātes ikvienam bija dzīvesveids, nevis treniņš. Vēlāk, kad radās apzināti treniņi, tos pamatā diktēja attiecīgās sabiedrības militārās intereses. Tomēr cilvēks jau senatnē atskārta arī to, ka regulāras kustības nepieciešamas teju ikvienam un ne tikai tādēļ, lai sekmīgi karotu, bet arī lai saglabātu veselību.
Īpaši augstu fizisko sagatavotību vērtēja Spartā, kurā mita viena no vislabāk trenētajām sabiedrībām cilvēces vēsturē. Zēni no sešu gadu vecuma tika iesaistīti speciālā treniņu programmā, un valsts bija atbildīga par viņu audzināšanu un izglītošanu. Arī no sievietēm tika prasīta teicama fiziskā forma, lai viņas spētu radīt spēcīgus pēcnācējus, kuri kalpotu valstij un tās mērķiem.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 28. decembra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!