Būtiski, ka sadursmēs visbiežāk vainojama Ceļu satiksmes noteikumu (CSN)
neievērošana. Ir negadījumi, kuri varētu arī nenotikt, ja gājēji un
velobraucēji cienītu viens otru un ievērotu CSN. 30% negadījumu, kur
iesaistīti gājēji un velobraucēji, notiek tieši uz veloceliņiem. Pa tiem
nereti pārvietojas gājēji, jaunās māmiņas ar bērnu ratiem, un
velosipēdistiem ne vienmēr ir iespēja laicīgi nobremzēt un izvairīties
no sadursmes.
Turklāt BTA dati liecina, ka šīs vasaras laikā izmaksas, kas veiktas bērniem saistībā ar nelaimes gadījumos gūtajām traumām, pieauga par aptuveni 30%, salīdzinot ar mācību periodu.
Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dati ļauj izdarīt secinājumus par šovasar negadījumos cietušo velobraucēju vecumu un traumu raksturu.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors Armands Ploriņš: "Lielākā daļa cietušo, ko ātrās palīdzības mediķi šovasar nogādājuši slimnīcā, ir vīrieši. Jāsaka, ka gandrīz puse no cietušajiem ir bijuši bērni un jauni cilvēki līdz 30 gadu vecumam. Šosezon ir bijuši vairāki ļoti smagi negadījumi ar nopietnām, smagām traumām, kad mediķiem bija jācīnās par cilvēka dzīvību. Taču lielākoties tiek gūtas galvas traumas un dažādi lūzumi - deguna, sejas kaulu, roku, kāju. Lai izsargātos no smagām galvas traumām gan bērniem, gan pieaugušajiem galvā jāliek ķiveres, bērniem ieteicams lietot arī citus aizsarglīdzekļus - ceļu un roku sargus. Savukārt pieaugušajiem atgādinām - alkohola lietošana nav savienojama ar drošu velosipēda vadīšanu".