Tādējādi zinātnieki labāk izprast to, kādu ietekmi uz cilvēka ķermeni un veselību atstāj ilgstoša atrašanās mikrogravitācijas apstākļos.
"Šī pētījuma mērķis - imitēt bezsvara stāvokli, kāds ir Starptautiskajā kosmosa stacijā," norādījis eksperimenta koordinators Arno Beks. "Pirmās divas nedēļas pētnieki eksperimenta dalībniekiem veiks virkni izmeklējumu. Tad eksperimenta dalībnieki 60 dienas pavadīs, guļot noteiktā pozā uz muguras gultā," pētījuma gaitu izklāstīja Beks.
Kaut gulēšana, par to saņemot prāvu summu, var šķist kā katra sliņķa sapņu darbs, pētnieks brīdina - tas nav tik viegli, kā izklausās. Eksperimenta dalībniekiem guļus stāvoklī būs jāveic arī visas ikdienas darbības, tostarp jāēd, jāmazgājas, jānokārto dabiskās vajadzības. "Nosacījums - vismaz vienam plecam visu laiku jābūt saskarē ar gultu vai gultas rāmi," precizēja Beks.
Pēc gulēšanas fāzes divas nedēļas tiks pavadītas atkārtotu izmeklējumu veikšanai, lai noskaidrotu, kādu ietekmi uz cilvēku atstāj ilgstoša atrašanās "bezsvara stāvoklī". Jāatgādina, ka astronauti, kuri ilgstošu laiku pavadījuši Starptautiskajā kosmosa stacijā, mēdz zaudēt muskuļu un kaulu masu, un kādu laiku pēc atgriešanās uz Zemes var būt grūtības stāvēt kājās.
Eksperimentā aicināti iesaistīties sportiski vīrieši vecumā no 20 līdz 45 gadiem, kuri nesmēķē un nav alerģiski.