Slimība izpaužas, piemēram, kā smilkstēšana, nevēlēšanās celties un iet pastaigāties. Ja suns no rītiem ir stīvs un ceļas ar grūtībām, noteikti jādodas pie veterinārārsta, kas pēc diagnozes precizēšanas ieteiks nepieciešamo diētu, kustību ierobežošanu, zāles. Nevajag vairīties no pretsāpju līdzekļu došanas dzīvniekam, jo tie ievērojami uzlabo viņa dzīves kvalitāti, suns kļūs priecīgāks un kustīgāks. Atsāpinošās zāles ieteiks veterinārārsts, bet nekādā gadījumā nav ieteicams lietot zāles, ko sāpju noņemšanai lieto cilvēki.
Viens no iedarbīgākajiem līdzekļiem locītavu veselībai ir Glyco-Flex Classic, kas sekmē šķidruma atjaunošanos locītavās. Šo līdzekli gatavo no Perna gliemenēm, kas organismam viegli uzņemamā veidā satur 57 dažādas bioloģiski aktīvas vielas, kā arī vitamīnus un aminoskābes, kas sekmē locītavu virsmu un šķidruma atjaunošanos. Sākumā katru dienu jālieto pa 1 tabletei uz 14 dzīvnieka svara kilogramiem, sadalot tableti divām reizēm. Pēc tam uzturošā deva ir puse tabletes uz 14 kg svara dienā. Veciem suņiem obligāti jādod Omega-3 un Omega-6 taukskābes.
Gādīgs saimnieks pats daudz var palīdzēt savam četrkājainajam kompanjonam. Svarīgi ir vingrināt muskuļus. Piemēram, no rītiem pēc nakts miega vajadzētu izstaipīt, glaudīt, izmasēt, iesildīt suņa sāpošās kāju locītavas. Šīs prasmes jums ierādīs veterinārārsts. Pastaigas vēlams sākt lēnākā tempā. Nevajag ļaut dzīvniekam strauji skriet, lekt, nav ieteicamas garas pastaigas. Ja saimnieks jūt, ka suns ātri nogurst, labāk doties ārā biežāk, bet noiet īsākus ceļa gabalus. Jāparūpējas par suņa guļvietu, tai jābūt mīkstai un siltai, vecu suni nedrīkst turēt pie ķēdes vai aukstā būdā. Jāgādā arī, lai sunim nav liekā svara, kas nodara pāri locītavām. Par suņa locītavu veselību īpaši jāsāk rūpēties jau no septiņu gadu vecuma.