Tempļa apmeklētāju skaits strauji palielinājies, jo ļaudis nāk uz templi palūkoties, kā suns "skaita lūgšanas". "Ziņas ir izplatījušās, un tagad mēs uzņemam daudz vairāk tūristu," ziņu aģentūrai AP stāsta Konana saimnieks priesteris Dzoei Jošikuni.
Lūgšanu laikā Konans apsēžas altāra priekšā līdzās savam saimniekam un raugās uz budistu dievību statujām. Kad priesteris sāk skaitīt lūgšanas un saliek kopā plaukstas, Konans seko viņa piemēram. Viņš apsēžas uz pakaļkājām, paceļ gaisā priekšķepas un saliek tās kopā deguna priekšā. Jošikuni stāsta, ka Konans šo triku iemācījies dažu dienu laikā. "Manuprāt, viņš redzēja, ka es tā daru visu laiku, tāpēc Konans nolēma darīt līdzīgi," spriež Jošikuni. Savas "lūgšanas" Konans parasti skaita pirms rīta un vakara maltītes.
Iespējams, ka Konana patiesais nodoms ir nevis tuvošanās nirvānai, bet gan dažādu gardumu izdiedelēšana no mūkiem un tūristiem. "Konans sāka atdarināt lūgšanu pozu, kad viņam sagribējās gardumus. Tā viņš izrāda pateicību par gardumiem un pastaigām," vēsta suņa saimnieks. Konana lūgšanas palīdzējušas palielināt tempļa apmeklētāju skaitu par 30%, viņš ir ļoti populārs jauniešu vidū. Japāņi nāk uz templi, lai nofotografētu neparasto suni. "Jocīgi, ka viņš tā dara," aģentūrai AFP stāsta 71 gadu vecais Kadzuko Oširo, kurš šo templi apmeklē jau vairāk nekā 25 gadus. "Viņš kļūst dusmīgs, ja kāds cits apsēdies viņa iecienītajā vietā. Viņš droši vien domā, ka tā ir viņa vieta," spriež Oširo.
Suņa saimnieks Jošikuni ir gandarīts par Konana ieguldījumu tempļa labās slavas vairošanā. "Esmu priecīgs, ka Konana dēļ cilvēki labprātāk apmeklē templi," vēsta Jošikuni. Priesteris gribētu iemācīt Konanam meditēt, bet apzinās, ka tas nav viegls uzdevums. "Patiesībā es gribu panākt, lai viņš sēdētu mierīgi, kamēr es meditēju," atzīst Jošikuni. Meditācijas pozai Konana augums nav diez ko piemērots. "Es nevaru piedabūt viņu sakrustot kājas.