Ir dažādi agresijas veidi, un teritoriāla agresija, iespējams, ir visizplatītākā. Tā var parādīties sunim jebkurā vecumā, kad cilvēks vai cits dzīvnieks tuvojas viņa teritorijai. Sociālā (vai dominējošā) agresija var izpausties gan ģenētiskā līmenī, gan tad, kad sunim tiek atņemti resursi (vieta, rotaļlietas, barība), vai arī nepietiekamas audzināšanas rezultātā, kad "suns kāpj uz galvas un dara, ko grib". Parasti pirmās šīs agresijas pazīmes rodas jau kucēna vecumā, ja ģimenē ir nepareizi izveidota hierarhija. Kucēnam jāmāca klausīt visiem ģimenes locekļiem. Nevienam nevajadzētu pārkāpt noteikto kārtību: saimnieks ir mājas "barvedis", bet visi pārējie cilvēki ir "bara" dalībnieki, kas ieņem savu vietu hierarhijā virs suņa.
Rotaļu agresija, kad suns rūc un nedod saimniekam rotaļlietu, biežāk izpaužas jauniem dzīvniekiem, bet var pāraugt īstā niknumā. Lai tā nenotiktu, rotaļa vienmēr jāpabeidz ar saimnieka uzvaru, kad rotaļlieta paliek pie viņa. Sunim ar attīstītu mednieka instinktu var piemist plēsoņu agresija – vēlme skriet pakaļ garāmbraucošiem velosipēdistiem, auto, kaķiem u. c. Dzīvnieks tad ir bīstams, īpaši skrienošiem maziem bērniem, kurus suns nepazīst. Lai iznākums nebūtu traģēdija, suns jāpieradina pie bērnu kompānijas iepriekš.
Kad suņa bļodai kāds tuvojas, dzīvnieks, ja viņam nepiemīt sodāmības sajūta, var paust barības agresiju. Agresiju var radīt arī bailes vai sāpes. Ja suns izjūt bailes pret cilvēkiem, mēģina iekost vai rūc, viņš jāsocializē. Šādi uzvedas suņi ar nelīdzsvarotu psihi, vāju nervu sistēmu, arī tie, kas piedzīvojuši vardarbību vai nonākuši patversmē. Arī medicīniskas procedūras vetklīnikā var izraisīt agresiju. Ja sunim ar tām jau ir bijusi negatīva pieredze, dzīvnieks dažkārt rūc vai kož saimnieka rokā. Tā var būt arī atbilde uz sāpēm, ko radījušas neuzmanīgas rotaļas bērnībā. Šādos gadījumos suns jānomierina, taču nevajag viņu sodīt.
A. Čipuštanovs uzsver, ka vairumu ar suņa agresiju saistīto problēmu var atrisināt ar pastāvīgu uzraudzību, atbilstošu apmācību, kā arī pieradināšanu pie stimula, aizstājot to ar kārumu.