New York Times pārtikas drošības eksperti ir vienisprātis, ka vislabāk sieru uzglabāt, ietinot sviesta/siera papīrā – tas ir necaurspīdīgs papīrs, kas pārklāts ar plānu vaska kārtu. Tas ir piemērots visiem sieriem, izņemot svaigos, piemēram, rikotu, fetu un mocarellu. Tiem jāpaliek oriģinālajā iepakojumā, šķidrumā vai sālījumā.
Taču sierus, kurus iegādājamies sagrieztus gabalos un iesaiņotus plastmasas iepakojumos vai pārtikas plēvē, ieteicams atkārtoti ietīt siera papīrā, ja vēlaties, lai tie labi garšo ilgāk. Šādi sieru var glabāt pat vairākas nedēļas – tā garša un kvalitāte tikpat kā nemainīsies. Ja nevarat iegādāties siera/sviesta papīru, ietiniet sieru pergamentā vai cepampapīrā un pēc tam ievietojiet to viegli noslēgtā traukā vai plastmasas maisiņā.
Īslaicīgai uzglabāšanai būs piemēroti arī labi noslēgti stikla vai plastmasas trauki – tajos sieru var glabāt, kamēr tas ir vēss un mitrs. Jo sieram ir vajadzīgs gaiss un mitrums, lai tas ilgāk glabājas.
Taču ņemiet vērā, ka mīkstākiem sieriem, piemēram, Brī, vajadzētu laiku pa laikam atvērt konteineru, lai to izvēdinātu, – tā izvairīsieties no kondensāta un nepatīkamu smārdu veidošanās.
Vislabāk sieru uzglabāt ledusskapja speciālajās siera atvilktnēs – tās nodrošina nepieciešamo mitro un vēso mikroklimatu. Taču vienā traukā un pat ne vienā atvilktnē nav ieteicams glabāt maigus sierus un intensīvas garšas sierus. Arī vienas garšas intensitātes sierus nevajag glabāt cieši blakus – tad pelējums parādīsies ātrāk.
Pirms pasniegšanas, lai siera garša un aromāti labāk atvērtos, eksperti iesaka to izņemt no ledusskapja vismaz 30 minūtes, bet vislabāk pat pāris stundu iepriekš. Siera aromāts istabas siltumā kļūs bagātīgāks un tekstūra maigāka. Francijā daudzi Camembert rituļus liek uz ledusskapja, kur ir siltāks, nevis iekšā, norāda New York Times siera eksperti. Tomēr tad runa ir par veselu ritulīti. Sagrieztu sieru drošāk uzglabāt ledusskapī.
Ja sieru uzmantosiet nevis ēšanai svaigā veidā, bet rīvēšanai un pievienošanai mērcēm, tad to nav nepieciešams iepriekš turēt istabas temperatūrā.
Ja nav citas izejas, sieru var arī sasaldēt. Tomēr pēc atkausēšanas siera garša vairs nebūs tāda kā agrāk – tā būs blāva, turklāt reiz sasaldētam sieram mainās arī struktūra – tā var būt smalki graudaina, tāda kā smilšaina. Izņēmumi ir daži mīkstie, nenogatavinātie sieri, piemēram, mīkstais kazas siers un mocarella, tos var veiksmīgi sasaldēt dažus mēnešus.