“Šis ir unikāls, ambiciozs un ļoti inovatīvs projekts ne tikai Lietuvas, bet arī pasaules kontekstā. Ideja dzima no Depeche Mode mūzikas, kas ir pilna ar simboliem, filozofiju un attēliem. Tās enerģija provocē kustību, savukārt Haruki Murakami stāsts aizved fantāzijā par sirreālu pasauli, kur nav vietas dabiskām jūtām,” stāsta izrādes horeogrāfe un Baltijas Baleta teātra vadītāja Marija Simona Šimulinaite (Marija Simona Šimulynaitė).
Izrāde uzdod jautājumus par cilvēka identitāti, eksistenci un cilvēciskuma saglabāšanu datu laikmetā. Nākotnes fantāzijā cilvēki sazinās, smejas, pauž dusmas un pat atražo sevi nevis tāpēc, ka viņi to vēlas, bet tāpēc, ka viņiem tas ir jādara. Tā ir pasaule, kurā vairs nav īstu vīrieša-sievietes attiecību, visi izskatās vienādi un labprātāk slēpjas aiz maskām un iztiek bez emocijām, lai netiktu ievainoti.
Starptautiskā dejas kompānija no Lietuvas skatītājiem sola nebijušu pieredzi, piepildītu ar sirreālu, futūristisku horeogrāfiju, krāšņām gaismām, aizraujošiem lāzeru šoviem un spēcīgu mūziku. Futūristiskā izrāde ir gan dejotāju, gan tehnikas – gaismas, lāzeru un skaņas – nedalāms savienojums.
Baltijas Baleta teātris dibināts Lietuvā 2009. gadā, ko veido ambicioza un talantīga starptautiska dejotāju komanda. Trupas galvenais dejas stils ir neoklasicisma balets. Neparasti skaņdarbi, scenogrāfija, kā arī gaismu efekti ir izvēlēti, lai radītu netradicionālas izpausmes, atrastu dinamiskus veidus un realizētu ambiciozas dejas idejas. Trupas izrādes uzrunā gan profesionālus dejotājus, gan tradicionālās un modernās dejas cienītājus, gan tos, kam līdz šim nav bijusi interese par baletu vai deju.
Biļetes uz izrādi var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā: https://ej.uz/baleta_festivals_biletes
Vairāk - http://www.ballet-festival.lv/ un vietnē Facebook https://www.facebook.com/Balletfestival