Pirmo reizi kinodarbs tika demonstrēts festivālā Artdocfest/Riga šā gada oktobrī. Skatītājiem Rīgā par Mājām stāstīja paši filmas varoņi – Jekaterina, Maikls un Alekss Goļicini, kas dzīvo Aļaskā un par godu šim pasākumam pirmo reizi apmeklēja Eiropu. Pirmizrāde notika pārpildītā zālē un pēc neskaitāmu skatītāju lūguma filma tiks demonstrēta vēl vienu reizi. Papildu seanss notiks atjaunotajā Splendid Palace kamerzālē ar 70 vietām, tā tiek atvērta kinoteātra bijušās kafejnīcas telpās.
Filmas Mājas sižetā ir viss, kas jau no pirmajām minūtēm piesaista uzmanību: grūtības un pārbaudījumi, specdienestu nolaupīšana, pakaļdzīšanās un vajāšanas, slepena dzīve dziļā mežā. Ģimenes galva ir 94 gadus vecā kņaze Praskovja Nikolajevna, kuras asais prāts, skaidrais skats uz dzīvi, humors un šarms padara viņu par filmas galveno varoni. Viņas atmiņas atklāj liels, neticamā kārtā saglabājies ģimenes video un foto arhīvs. Savos klejojumos šī lielā ģimene ir saglabājusi nevis materiālās vērtības, bet gan cēlsirdību un cieņu – pamatus, uz kuriem ir būvētas viņu mājas.
Filmas varoņi nekad nav bijuši senču dzimtenē, taču uzskata sevi par krieviem. Viņi runā tīrā, skaistā valodā, mīl krievu literatūru un lūdzas Aļaskas pareizticīgajās baznīcās kopā ar vietējiem jupiku indiāņiem. Vienlaikus sapņo reiz padzīvot kādā Krievijas un Ukrainas ciemā – tur, kur līdz revolūcijai dzīvoja viņu senči.
"Filmas varoņi pieder retajai Dvēseles partizānu dzimtai, kuri vairs no jauna nerodas. Taču tie vēl ir sastopami. Ikviena laikmeta dehumanizējošajā troksnī un dārdoņā viņi saglabā cilvēkiem piemītošo cilvēciskumu," ar savām domām par filmu Mājas dalījās žurnāla Rīgas Laiks izdevējs, filosofs Arnis Rītups.
Dokumentālā ģimenes sāga par četrām Goļicinu dzimtas paaudzēm sākotnēji tika prezentēta kā piecu sēriju filma Dmitrija Vasjukova projekta Laimīgie ļaudis ietvaros. Tagad par iespēju uzņemt sāgas māksliniecisko versiju cīnās divas lielas ASV kinostudijas.
Seansa producente ir Jekaterina Lanskaja (KATUFILM) – neskaitāmu video darbu, televīzijas projektu, starptautisku festivālu režisore un producente, Londonas starptautiskās kinoprēmijas L.I.M.P.A, festivālu Paris International Short Festival un New York International Women Festival galveno balvu ieguvēja, publisko dialogu cikla Filosofija uz ūdens idejas autore un producente.