Dzejas dienas tiks atklātas 2. septembrī ar teksta un skaņas performancēm mākslas centrā Noass. Dienu iepriekš festivāla ieskaņa noritēs tiešsaistē, vietnē Facebook, kur Dzejas rupora izaicinājumu, radīt septiņus dzejoļus septiņās dienās, aicināts pieņemt ikviens interesents.
Starptautisku akcentu programmā, piedaloties diskusijās un lasījumos, iezīmēs īru, kā arī mūsu Baltijas valstu kaimiņu, igauņu un lietuviešu autoru, klātbūtne. Baltijas dzejas vakarā piedalīsies igauņu autori – Indreks Mesikeps un Trīna Sometsa, un lietuviešu autori – Daiņus Gintals un Nijole Daujotīte. Sava dzejas krājuma Meeter ja Demeeter tulkojumu latviešu valodā prezentēs igauņu dzejnieks Haso Krulls.
Dzejas dienu laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Latvijas Rakstnieku savienības rīkotā diskusija par mazo valodu situāciju dzejā, kurā piedalīsies lībiešu, latgaliešu un īru dzejas eksperti un dzejnieki. Diskusijai sekos sadarbībā ar Īrijas vēstniecību rīkotais īru dzejas lasījumu vakars, piedaloties Seosamam O Murču, Ainei Ui Foglu un Mollijai Tvomī. Festivālu bagātinās arīdzan lībiešu dzeja, kas iezīmēs lībiešu nemateriālās kultūras gadu.
Jau divdesmito reizi Dzejas dienās notiks poētiskā pastaiga pilsētvidē Ceļojums ar dzejniekiem. Šogad ar desmit dzejnieku lasījumiem tiks iepazīta Pārdaugava, jubilejas gājiena noslēgumā izskanot grupas Sigma koncertam.
Raiņa dzimšanas dienā, 11. septembrī, neiztrūkstoša būs tikšanās pie Raiņa pieminekļa Esplanādē, kur sadarbībā ar Latvijas PEN tiks lasīta politiska dzeja apokaliptiskā noskaņā. Šogad turpināsies arī atdzejošanas meistara Ulža Bērziņa un viņa kolēģu aizsāktā tradīcija Dzejas dienās sapulcēties un lasīt tuvāku un tālāku valodu tekstus latviski Atdzejas lasījumos Vijoļšķūnī, kā arī dzejnieces Liānas Langas iedibinātais Klasiskais dzejas vakars klubā Hamlets.
Dzejas dienu izskaņā, 14. septembrī, tiks pasniegta Dzejas balva par labāko oriģināldzejas vai atdzejas krājumu.
Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties mājaslapā www.dzejasdienas.com.