Filma Vairāk nekā dzīve ir dokumentāla liecība par teātra režisora Alvja Hermaņa darba metodi, iestudējot izrādes Latvijā un Vācijā. Tas ir stāsts par Jaunā Rīgas teātra, Minhenes Kamerteātra un Ķelnes teātra izrāžu varoņiem aktieru izpildījumā un viņu prototipiem dzīvē. Filma ļauj ielūkoties Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, meklēt atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantāka par tās transformāciju teātrī, un uzzināt, kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes. Filma seko Alvja Hermaņa izrāžu Vectēvs, Ķelnes afēra un Senču asiņu balss tapšanai.
"Ņemot izrādei par iemeslu visgarlaicīgākā un pelēkākā cilvēka dzīvesstāstu, no tā var uztaisīt ļoti brīnišķīgu drāmu. Īstenībā cilvēka dzīvi var izstāstīt ar trim epizodēm. Katra cilvēka stāsts, ja to paņem, kondensē un uzliek uz skatuves, būs skumjš, jo tur veidojas sakars ar kaut kādām kosmiskām skumjām," saka Alvis Hermanis filmā Vairāk nekā dzīve.
"Mēs sākām veidot filmu brīdī, kad Alvis
Hermanis paziņoja, ka klasiskā dramaturģija ir novecojusi un ka vienīgā
īstā lieta, kur meklēt dramaturģisko materiālu, ir cilvēku
dzīvesstāsti. Mums tā bija unikāla iespēja izsekot Alvja Hermaņa
izrāžu Vectēvs un Ķelnes stāsti tapšanai un pieredzēt režisora izvēli
šo metodi beigt, atgriežoties pie klasiskās dramaturģijas. Alvis
Hermanis viennozīmīgi ir viens no tiem pasaules mēroga cilvēkiem, pēc
kura atpazīst Rīgu un man ir prieks, ka filmu rādām nedēļā, kad Rīgā būs
iespējas noskatīties Alvja Hermaņa veidotās izrādes Vācijā un
Austrijā," stāsta filmas režisors Gints Grūbe.
Filmas scenārija autors ir Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, montāža Armands Začs, producente Inese Boka-Grūbe, filma veidota studijā Mistrus Media.