Tu stāsti savu stāstu un tas, kā tu viņu izstāsti, ir tava personiskā atbildība - tā mākslinieks Ritums Ivanovs intervijā LNT raidījumam 900 sekundes komentēja diskusijas par mākslinieka Miervalža Poļa izstādi Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (LNMM), kur redzami arī atsevišķu pretrunīgi vērtētu biznesmeņu portreti.
Pēc Ivanova domām, var būt diskusijas, sarunas, dialogi, bet arī cilvēki ir pietiekoši saprotoši un inteliģenti, un viņi saprot, ko mākslinieks spēj pavēstīt caur katru žestu, caur katru darbu.
"Mākslas lauks ir ļoti publisks, neko nevar noslēpt. Tāpēc man patīk doma, ko esmu dzirdējis no pazīstamiem rakstniekiem un draugiem, kas saka: to, ko tu ieliec tajā darbā, tas tur arī paliek, tu neko nevari noslēpt un, ja tu esi bijis patiess, tas tur arī ir," norādīja Ivanovs.
Viņš arī uzskata, ka mākslinieks ir kā spogulis, kas uzrāda tās tendences, kas mums ir apkārt, ar ko mēs dzīvojam. Ivanovu pašu būtiski ietekmējusi popkultūra.
Poļa izstāde Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība, ar kuru maija sākumā tika atklāts atjaunotais LNMM, galvenokārt sociālajos tīklos raisīja diskusijas par viņa gleznām, kurās attēloti biznesmeņi un politiķi. Vislielāko uzmanību izpelnījās neviennozīmīgi vērtētā maksātnespējas administratora Māra Sprūda portrets.
Ivanovs dzimis 1968.gadā, beidzis J.Rozentāla Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmiju, studējis Humbolta Universitātē ASV. Viņš pazīstams ar paša radīto svītrojuma triepienu tehniku un lielformāta darbiem, par pamatu izmantojot fotogrāfisku atainojumu. 2009.gadā Ivanova darbs FRAME 05 tika pārdots prestižajā britu izsoļu namā Sotheby's Londonā - par 10 000 mārciņu. 2012.gadā viņš tika uzraudzīts par eksprezidenta Valda Zatlera oficiālā portreta autoru 2012.gadā. Mākslinieka darbi atrodas LNMM kolekcijā, Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī lielā skaitā privātkolekciju Eiropā un Āzijā.