Indijas civilizācijai ir daudzslāņaina vēsture, kas sniedzas piectūkstoš gadu senā pagātnē. Tādējādi izveidojusies liela etniskā, kultūras, valodu, reliģiju, mākslas un paaudzēs pārmantotu amatniecības prasmju dažādība.
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā ir vairāk nekā 500 Indijas materiālās kultūras priekšmetu. Katrs no tiem ir mākslas darbs ar savu izsmalcinātu ornamentu, motīviem, simboliem, sižetu un dizainu.
Ekspozīcijas tapšanas gaitā muzejs apzinājis kolekcijas veidošanās vēsturi, pārskatījis ar Indijas mākslu saistīto terminoloģiju un sadarbībā ar Indijas pētniecības organizāciju Eka Archiving Services (Ņūdeli) veicis pilnīgu kolekcijas kontekstualizāciju. Līdz ar to ekspozīcija tagad sniedz iespēju iepazīties ar šiem priekšmetiem, respektējot to izcelsmes kultūras skatpunktu, izvairoties no koloniālisma ideju atkārtošanas un artefaktu uzlūkošanas citādības un eksotikas gaismā.
Māksla un amatniecība ir klātesošas visos indiešu dzīves un kultūras aspektos – mājokļa iekārtojumā, reliģiskajās ceremonijās un rituālos, apģērbā un aksesuāros. Ekspozīcija veidota sadarbībā ar Latvijā dzīvojošo indiešu kopienu. Tas atspoguļojas gan priekšmetu izvēlē, gan videostāstos, kuros kopienas pārstāvji vēsta par savu kultūru, dalās atmiņās un meklē sasauces ar muzeja kolekcijas darbiem.
Īpaši šai ekspozīcijai sagatavots ceļvedis bērniem Ziloņu taka, kas mazākajiem muzeja apmeklētājiem palīdzēs iepazīties ar Indijas kultūru.