Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 21. novembris
Andis, Zeltīte

Prestižā mākslas muzejā Reikjavīkā norisinās mākslinieku Renātes Feizakas un Klāva Liepiņa izstāde

No 26. augusta līdz 3. oktobrim Islandē, Reikjavīkā, Dzīvās mākslas muzejā (The Living Art Museum, NÝLO) norisinās latviešu mākslinieku duo - Renātes Feizakas un Klāva Liepiņa -, kā arī lietuviešu mākslinieces Raimondas Sereikaites-Kizirias izstāde As you are now so once was I/As I am now so will you be, informēja komunikācijas koordinatore Baiba Vanaga.

Izstādes dalībnieki Klāvs Liepiņš, Raimonda Sereikaite-Kiziria un Renāte Feizaka dzīvo un strādā Islandē.

Raimondas Sereikaites-Kizirias spilgtās krāsu un lielizmēra skulptūras atspuguļo mākslinieces aizraušanos ar dažādām materiāla faktūrām un iespēju tās mainīt, savukārt Renāte Feizaka un Klāvs Liepiņš savā instalācijā izmanto "dabas un cilvēka" attiecību tēmu kā starta punktu, no kura izvirzīt hipotēzes par kultūras, politikas un eksistenciālisma attiecībām. Lai arī izstādes dalībnieku darbi izstādē reprezentē dažādas pieejas un skatu punktus, tie lieliski papildina cits citu.

Renātes Feizakas un Klāva Liepiņa  kopdarbs, ko veido vairākas skulptūras, kartupeļu lauka instalācija un pieci videodarbi, ironiskā spēles formātā aplūko mākslinieku attieksmi par to, kas ir un varētu būt "nacionālā identitāte" un vai tāda vispār pastāv. Instalācija kalpo kā simbols nacionālisma idejas absurditātei, mantojuma un piederības jēdzieniem, atgādinot par dzīves uz zemes cikliskumu.

"Mūsu darba ideja ir nevis runāt par nacionālismu kā konkrētu konceptu, bet skatīties uz to kā absurdu parādību. Mūsu videoinstalācijā "kartupelis" kā elements ir spēcīgs piemērs tam, ar ko Rietumeiropā cilvēki identificē savu nacionālo ēdienu. Visa kartupeļa vēsture ir par to, kā kaut kas tiek paņemts no vienas  kultūras un vēlāk pielāgots un iekļauts citā. Kartupelis ir kā simbols globālai nacionālai identitātei. Mēs paši nākam no tautas, kur kartupelis ir tāds kā pamatelemets, ar ko mēdzam identificēties. Tas nav tikai vienkāršs pārtikas produkts, bet iemieso veselu tradīciju kopumu, kā tas tiek kultivēts," stāsta mākslinieks Klāvs Liepiņš.

"Bioloģiskajam dzīves ciklam beidzoties, mēs atkal kļūstam par zemi, kādam tā ir liela iespēja kļūt arī par kartupeli vai augsni jaunam kartupelim," ironiski ir mākslinieki.

Renāte Feizaka (1987) un Klāvs Liepiņš (1991) ir mākslinieku duo, kas šobrīd tandēmā darbojas vizuālajā mākslā. Klāvs Liepiņš profesionālo izglītību ieguvis laikmetīgajā dejā Islandes Mākslas Universitātē, savukārt Renāte Feizaka 2020. gadā absolvējusi Islandes Mākslas akadēmijas Lietišķās mākslas bakalaura propgrammu. Abi mākslinieki ir dzimuši un auguši Latvijā, taču izglītību un savu profesionālo karjeru sākuši veidot Islandē.

Izstāde tapusi Open Call konkursa rezultātā, ko 2020. gada rudenī Islandes Dzīvās mākslas muzejs izsludināja ar mērķi sasniegt dažādākas mākslinieku grupas, kas vēl nav pārstāvētas Islandes mākslas vidē.

Izstādes kuratore: Katerīna Spathī (Katerina Spathi).

Plašāka informācija The Living Art Museum mājaslapā Nylo.is 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja