Izstādi veido ambienta skaņas un objektu instalācija, kurā krāsa telpiski mijiedarbojas ar skaņām – deviņām solfedžo skaņām pieskaņoti deviņi krāsu toņi, kas piešķir skaņai plašumu un telpai blīvumu. Iedvesmojoties no pētījumiem par krāsu un skaņu ietekmi uz cilvēka psiholoģiju, Sabīne Moore radījusi telpā un laikā mainīgu instalāciju, kas iedarbojas uz apmeklētāja maņām un emocionālo noskaņojumu.
"Izstādes Starp balto un melno iedvesmas avots nāk no zinātnes, tomēr tas ir abstrahēts, suverēns mākslas darbs, nevis terapijas telpa," atklāj māksliniece Sabīne Moore. "Apmeklētājam pārvietojoties pa telpu un mainot atrašanās vietu, izmainās arī dažādu skaņu frekvences. Krāsas ir mums apkārt dzīvē ik brīdi un mēs to ietekmi uztveram kā pašsaprotamu. Tomēr, kaut arī mēs tām mēdzam nepievērst uzmanību, katras krāsas spēcīgā enerģija atstāj uz mums ietekmi. Novērojumi un pētījumi apliecina, ka, piemēram, cietumos neitrāli un pasīvi sienu krāsu toņi mazina agresivitāti, savukārt slimnīcās zaļā sienu krāsa veicina atveseļošanos. Daudzās biroju telpās sienas ir košās krāsās, lai veicinātu radošo domāšanu, iedvesmotu un stimulētu vispārēju enerģiskumu. Psiholoģijas pētnieks Deivids Haukins analizēja maiju kalendārā aprakstītos skaidrojumus par dažādiem "apziņas stāvokļiem", tiem piešķirot krāsas un skaņas – šīs zinātnes nosaukums ir kinezioloģija. Tos es sasaistīju ar izstādē izmantotajiem solfedžo toņiem, kas sastopami arī meditācijas praksē. Tomēr vēlos, lai šī instalācija būtu un paliktu politiski un reliģiski neitrāla. Šī telpa ir paredzēta individuālai uztverei. Trokšņi liek klusēt; runājot ar citiem, darbu nevar uztvert. Konkrētais realizētais mākslas darbs ir mainīga variācija, kas pielāgojās telpai un laikam, kādos uztādītas skaņas. Kaut gan es tās saskaņoju ritmiski savā starpā, dzirdamais harmoniskais skaņdarbs ir atkarīgs no konkrētā brīža, kad izstādīšanas dienā tiek ieslēgta katra tumbiņa pēc kārtas. Tāpēc šī telpa īstenībā ir uztverama kā viens mirklīgs kopums instalāciju ciklā."
Izstāde tiks atklāta 6. augustā plkst. 18.30 ar Sabīnes Moores performanci – katras skaņas iesvētīšanas rituālu.
Sabīne Moore (1990) ir multidisciplināra māksliniece, kas darbojas mūzikā (ar segvārdu Waterflower), glezniecībā, ilustrācijā un komiksu mākslā, savos darbos izmantojot arī video, animāciju un instalāciju. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijā Vizuālās komunikācijas nodaļā.
Izstāde Starp melno un balto LLMC Ofisa galerijā bez maksas būs apskatāma no 7. augusta līdz 4. septembrim darba dienās no plkst. 12 līdz 18, Alberta ielā 13 (7. stāvs).