Ludviga van Bēthovena daiļradē klaviersonātes žanrs bija līdzvērtīgs radošai laboratorijai, kurā novatoriski meklējumi un atklājumi savijās ar ļoti personisku izteiksmi. Kopumā 32 šī žanra paraugi caurvij visu Bēthovena daiļradi: meistara pirmās klaviersonātes tapušas vēl 18. gadsimta izskaņā, savukārt pēdējās – neilgi pirms viņa nāves, spilgti atsedzot komponista stila metamorfozes un laikmeta zīmes.
Koncerta soliste, patlaban Šveicē dzīvojošā latviešu pianiste Arta Arnicāne, ir sešpadsmit starptautisku konkursu laureāte un daudzu speciālbalvu ieguvēja. "Aicinu jūs piedzīvot Ludviga van Bēthovena klaviersonātes, tieši piedzīvot, nevis klausīties," saka Arnicāne, "jo manā interpretācijā piedalās arī klausītāji ar savu enerģiju, domām un pārdzīvojumiem, kopīgi radot kaut ko īpašu. Programmas centrā būs trīs desmitā opusa klaviersonātes, kas man vienmēr ir bijušas īpaši tuvas. Piektā sonāte Do minorā ir ārkārtīgi dramatiska, Sestā Fa mažora sonāte man ir īpaši mīļa, humora un nebēdnīgu joku pilna un Septītā Re mažora sonāte ir gandrīz kā izvērsta balāde, kā vēstījums par dziļām emocijām. Koncerta sākumā izskanēs Ludviga van Bēthovena Mazā Sol mažora sonāte, kas pazīstama kā Dzeguzes sonāte, savukārt koncertu noslēgs Atvadu sonāte.
Arta Arnicāne studējusi pie ievērojamiem mūziķiem – Teofīla Biķa un Sergeja Osokina Latvijā, Normas Fišeres Anglijā un Homero Frančeša Šveicē. Ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Skotijas Karalisko konservatoriju un Cīrihes Mākslu universitāti, kopumā iegūstot četrus atskaņotājmākslas maģistra grādus.
Īpaši spilgti viņa uzstājās 2010. gadā, iegūstot augstākās godalgas pianistu konkursos Šveicē, Anglijā, Polijā un Spānijā̄. Vēl pēc gada Arta kļuva par starptautiskā konkursa Prāgas pavasaris uzvarētāju, tam sekoja virkne piedāvājumu uzstāties Čehijas un Šveices pilsētās rīkotos koncertos un festivālos, būtiski sekmējot pianistes starptautisko atpazīstamību.
Līdzās solo koncertdarbībai Arta Arnicāne regulāri uzstājas dažādos kameransambļos, no tiem, kā būtiskākie, izceļami trīs: Duo Artena ar vācu vijolnieci Verēnu Mariju Ficu, Duo Arnicans ar dzīvesbiedru, vācu čellistu Floriānu Arnicānu un Latvian Piano Trio, kur Arta saspēlējas ar vijolnieci Elīnu Bukšu un čellisti Guntu Ābeli. Meistarīgo muzicēšanu Arta apvieno ar senlaicīgo āmuriņklavieru spēli, iedzīvinot autentiskā skanējumā Vīnes klasiķu un agrīnā romantisma mūziku.
Festivāls Vīnes klasika notiks no 14. līdz 22. februārim. Tajā varēs dzirdēt ģeniālo Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena, Jozefa Haidna, kā arī romantiķa Franča Šūberta skaņdarbus. Uz skatuves kāps izcilie mūziķi - franču trompetists Romāns Lelē, vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane, pianists Reinis Zariņš, soprāns Elīna Šimkus, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris.
Biļetes Biļešu paradīzes kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv