"Franču komponists Žans Krass (1879–1932), būdams karakuģa kapteinis, savu versiju grieķu mītam par Polifēmu rakstīja Pirmā pasaules kara laikā. Kaut arī mūzika vibrē brīnišķīgās impresionisma harmonijās un melodijās, operas sižetu nosaka robustā ciklopa nelaimīgā mīlestība pret jauno, trauslo Galateju," uzsver iestudējuma muzikālais vadītājs Viesturs Gailis.
Jebkurš mīts mūs aizved uz laiku, kad viss tika radīts. Tas sevī glabā lietu pastāvēšanas cēloni un mērķi, sniedzot iespēju tajā atgriezties, atjaunot, atkārtot to šodienas realitātē. Arī Polifēma jauniestudējuma veidotāji Viesturs Gailis un Ināra Slucka savā vēstījumā akcentē, ka operstudijas Figaro veidoto Žana Krasa operas versiju nav iespējams aplūkot ārpus aktuālā konteksta, ārpus pašreizējās situācijas pasaulē.
Mitoloģiskajam Poseidona dēlam Polifēmam, kura vārds grieķu valodā nozīmē "piepildīts ar dziesmām un leģendām", dažādu laikmetu avotos bijušas atšķirīgas interpretācijas: Homēra Odisejā viņš attēlots kā mežonīgs milzis, cilvēkēdājs, bet vēlāko autoru darbos aprakstīts gan kā veiksmīgs mīlētājs, gan mūziķis. Franču rakstnieka Albēra Samēna (1858– 1900) poētiskajā drāmā, no kuras iedvesmojies operas Polifēms komponists, titulvaronis ir robusts, taču sirsnīgs meža milzis, kurš vientulībā bezcerīgi alkst mīlestības. Operstudijas Figaro iestudējumā Polifēms nav vardarbīgs. Viņš ir atbildīgs, viņš ir aizstāvējis savu zemi, savu mīlestību, bet karš viņu pēc savas briesmīgās sejas pārveidojis fiziski un garīgi. Sākumpunkts notiekošajam operā – galvenais varonis ir atgriezies no kara ar fiziskām un garīgām traumām, un par viņa vienīgo iemeslu dzīvot kļūst mīlestība pret Galateju.
Jauniestudējuma versiju operai ar Albēra Samēna libretu veidojusi profesionāļu komanda: režisore Ināra Slucka, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa, diriģents Artūrs Gailis, koncertmeistare Inguna Puriņa un mākslinieciskais vadītājs Viesturs Gailis. Lomās: Rihards Millers vai Artis Muižnieks (Polifēms), Laura Kancāne vai Paula Mihailova (Galateja), Liāna Muižniece (Līkasa), Andris Kipļuks vai Dainis Kalnačs (Akīds), kā arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Jāzeps Kehris un Jurģis Pudulis.
Biļetes – Biļešu paradīzē.