Tā sanācis, ka šis dzimtenes apciemojums vijolnieci ved uz Kurzemi, kur vispirms, pašā marta sākumā, viņa mirdzēja 30. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu atskaņojot Johannesa Brāmsa Vijoļkoncertu.
Ventspilī piektdien gaidāmais koncerts būs īpašs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, vijolniecei Vinetai Sareikai tā būs pirmā uzstāšanās koncertzālē Latvija. Otrkārt, arī orķestrim, šoreiz stīgu kamersastāvā, tā būs atgriešanās Ventspilī kopš 2020. gadā jaunās koncertzāles telpās notikušā festivāla Vasarnīca. Treškārt, tā ir mūziķu kopīgi sagatavota programma, kuras atskaņojuma vadītāja un soliste ir pati Vineta Sareika.
"Koncerta programmas pamatu esmu izvēlējusies veidot no divu ģeniālu XX gadsimta skaņražu – Dmitrija Šostakoviča un Arnolda Šēnberga – ārkārtīgi personīgiem un intensīviem opusiem. Šostakoviča Kamersimfonijā ir daudz tumsas, sāpju un netaisnības, taču tas nav tikai stāsts par šīs pasaules ciešanām. Šis darbs sākas un beidzas klusumā – kādā augstākā sfērā, kur dvēsele atkal ir attīrīta un satiekas ar Johanu Sebastiānu Bahu. Turpretī Arnolda Šēnberga Apskaidrotā nakts, manuprāt, ir viens no pašiem skaistākajiem mīlasstāstiem mūzikā, kāds jebkad stāstīts un kur teju katra nots izstaro šo neaprakstāmo spēku, kas satur mūsu pasauli kopā," Vineta Sareika stāsta par Ventspilī gaidāmo koncertu.
Dmitrija Šostakoviča Kamersimfonija (op. 110a) patiesībā ir altista un diriģenta Rūdolfa Baršaja veidots komponista Astotā stīgu kvarteta pārlikums kamerorķestrim. Skaņdarba oriģināls, kurš tapa trijās 1960. gada vasaras dienās Drēzdenē, savulaik vainagoja traģisku desmitgadi komponista personiskajā dzīvē. Jaunās Vīnes skolas ciltstēva, dodekafonijas tehnikas izveidotāja Arnolda Šēnberga 1899. gadā vēl tradicionālajā mūzikas valodā komponēto, bezgalskaisto stīgu sekstetu Apskaidrotā nakts (Verklärte Nacht) autors pats vēlāk (1917. un 1943. gadā) pārcēla stīgu instrumentu orķestrim. Vineta Sareika koncertā muzicēs arī solo, atskaņojot vijolei radītos Johana Sebastiāna Baha darbus – Sarabandu no Partitas reminorā (BWV 1004) un Adadžo no Sonātes solminorā (BWV 1001).
Biļetes – Biļešu paradīzē.