Katrā no šīm nodarbībām ir izvēlēts kāds īpašs satura akcents – piederības izjūta nodarbībā Mūsu dziesmusvētku stāsti, tautas gara spēka apzināšana nodarbībā Manas tautas dziesmas un latviešu tautastērpu rakstu atdzīvināšana gan dejā, gan ritmā nodarbībā Deju rakstu noslēpumi. Muzejpedagogi ir sagatavojuši bērniem arī papildu aktivitātes – nelielus uzdevumus un spēles, kas veicina izziņas prieku, raisa sarunas, atmiņas un jaunus jautājumus. Nodarbības ir piemērotas 1.–4., 5.–9. un 10.–12. klases skolēniem. To autore ir Edīte Putniņa.
Jāpiebilst, ka Rakstniecības un mūzikas muzeja pastāvīgā ekspozīcija Dziesmusvētku telpa ir Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem veltīta izstāde. Tā ir veidota divos stāvos, kas saturiski un funkcionāli viens otru papildina. Daudzajos ekspozīcijas stāstos par dalībniekiem, personībām un notikumiem cauri vijas gan Skolu jaunatnes, Gaudeamus un Ziemeļvalstu, gan ārpus Latvijas un novadu svētki, kas ir neatņemama Dziesmu un deju svētku tradīcijas daļa.
Vairāk informācijas par ekspozīciju un muzejpedagoģiskajām nodarbībām var lasīt interneta vietnē: Dziesmusvetkutelpa.lv.