Izrādes centrā būs stāsts par kādu mākslinieciski novatorisku, bet sabiedrības un apkārtējo nesaprastu arhitektu Hovardu Rorku (lomā Aleksandrs Bricis). Rorks ir ideālists un nepiekāpsies nevienam savu darbu radīšanas procesā. Tomēr - vai ģēnijs un izcilība ir tā vērti, lai upurētu cilvēcību un empātiju? Viņa pretstats Pīters Kītings (lomā Ričards Murāns) izvēlas dot sabiedrībai tādas ēkas, kādas tā vēlas redzēt, taču neizceļas ar radikāliem radošiem risinājumiem. Abi varoņi nonāk realitātes šovā, kur ikkatram viņu solim seko kameras, sabiedrības komentāri un jau iepriekš scenārijā paredzētas intrigas.
Ainas Rendas romāns Avots/The Fountainhead ir viens no pretrunīgākajiem darbiem amerikāņu XX gadsimta literatūrā – tā ir aizraujoša lubene, kuras ideoloģiskā ievirze cildina kapitālismu, indivīda brīvību un radošumu. Kā šī darba pretrunīgie konteksti lasās, pārcelti mūsdienu neoliberālajā Donalda Trampa ASV? Mīlas dēkas, intrigas, dzeltenā prese un citas kaislības Ņujorkas mediju, varas un naudas aprindās. Režisors izvēlējies materiālu interpretēt realitātes šova formātā, paužot komentāru par mūsdienu interneta un mediju slavenību kultiem, “rosības kultūru” un jauniem cilvēkiem neoliberālā kapitālisma mašinērijā.
Izrādē piedalās 4. kursa aktiermākslas studenti Ričards Murāns, Dārta Cīrule, Aleksandrs Bricis, Olafs Putrālis, Elza Rūta Jordāne, Santa Breikšs, Elīna Bartkeviča. Kopā ar topošajiem absolventiem izrādē piedalīsies arī Jaunā Rīgas teātra aktieris Gerds Lapoška un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egons Dombrovskis. Izrādes radošajā komandā strādā dramaturģe Elza Marta Ruža, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristina Rezviha, video mākslinieks Aleksandrs Grebņevs, kustību māksliniece Ramona Levane, gaismu mākslinieks Niks Cipruss. Izrādi producē Latvijas Kultūras akadēmija, līdzproducents – studija Trickster Pictures.
LKA Dramatiskā teātra aktiermākslas kursa vadītājs, teātra režisors un LKA profesors Elmārs Seņkovs šajā sezonā mērķtiecīgi uzaicinājis diplomdarba izrādes iestudēt režisorus, kuri strādā atšķirīgos teātra žanros, tehnikās un estētikā, lai pēc iespējas spilgtāk parādītu jauno aktieru prasmju amplitūdu. Pēc Matīsa Kažas multimediālās izrādes janvārī gaidāma vēl viena pirmizrāde – laikmetīga masku komēdija Kārļa Krūmiņa režijā. Savukārt vēlāk pavasarī būs iespēja pieredzēt kustību izrādi horeogrāfes Elīnas Gediņas režijā un objektu teātra izrādi Matīsa Budovska režijā. Diplomdarbu sezonu noslēgs muzikāla izrāde Mārtiņa Meiera režijā.
LKA diplomdarbu sezonas repertuāram var sekot līdzi LKA mājaslapā un sociālo mediju Facebook un Instagram profilā (@lkakademija un @zirgupasts).
Biļetes uz izrādi Degošie pieejamas www.ticketshop.lv.