Interaktīvais audioiestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja 2020. gada mājsēdes laikā, balstīts tāda paša nosaukuma franču viduslaiku eposā, kurā poētiski aprakstīta karavadoņa Rolanda un viņa karaspēka sagrāve cīņā ar baskiem. Eposs sastāv gandrīz tikai no kaujas ainām, kas bagātas ar asinīm un iekšējiem orgāniem. Galu galā, tieši šādā veidā īsti bruņinieki risina savas problēmas – gan personiskās, gan valstiskās, gan ar ticības jautājumiem saistītās.
Kvadrifrona versijā eposa darbība pārcelta uz mūsdienu Latviju - asiņainajā sadursmē iesaistās nevis franču un basku karaspēki, bet gan Latvijas lauku kori, kas cenšas pārspēt viens otru talantā un viltībā, lai nokļūtu Rīgā, Dziesmu svētku noslēguma koncertā.
Ķeroties pie darba uzreiz pēc ārkārtējās situācijas sākuma, 2020. gada pirmajā pusē Kvadrifrons radījia izrādi, kuru baudot, teātra skatītāji kļuva par klausītājiem - šo iestudējumu varēja izdzīvot, piezvanot uz īpašu tālruņa numuru. Izrāde guva plašu publikas atsaucību un tika nominēta 2019./2020. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvai kategorijā Gada notikums digitālajā vidē, kā arī balvai Kilogram kultūras kategorijā Teātris.
Tagad, 2024. gadā, klausāmizrāde pārcēlusies uz globālo tīmekli un teātra trupas mājaslapā kvadrifrons.lv bez maksas pieejama jebkuram interesentam.
Izrādes tapšanā iesaistījušies Kvadrifrona biedri un citi mākslinieki: Reinis Boters, Aigars Grauba, Vilis Lācītis, Ance Kukule, Āris Matesvičs, Klāvs Mellis, Mārcis Nīmants, Paula Pļavniece, Guntars Račs, Olga Rajecka, Daina Samta, Jānis Sniķers, Kārlis Staņa, Ance Strazda, Inese Tone, Kārlis Tone, Anna Ulberte. Darba tapšanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.
Izrāde klausāma: https://kvadrifrons.lv/play/55