Annas Lauderes vārds komentārus neprasa. Pēdējie gadi dejotājai nesuši augstus novērtējumus. 2019. gadā saņemta prestižā Benois de la Danse prēmija, savukārt 2020. gadā – Izcilības balva kultūrā. 2021. gadā balerīna iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.
Baleta festivālā Jūrmalā Anna Laudere duetā ar partneri Edvinu Revazovu dejos melno pas de deux no jau par klasiku kļuvušā 1978. gadā radītā Džona Noimaijera baleta Kamēliju dāma. Otrs programmā iekļautais fragments būs no 2020. gada koronovīrusa laika baleta Ghost Light. Hamburgas balets bija viena no pirmajām trupām, kas pēc pandēmijas uzliesmojuma mazās grupās jau 2020. gada aprīļa beigās atsāka mēģinājumus. Izrāde ir nepieciešamības radīts radošuma vingrinājums horeogrāfam un visiem 60 trupas dejotājiem.
Nosaukums Ghost Light (Spoku gaisma) nāk no amerikāņu teātra tradīcijas, kur skatuves centrā pēc mēģinājuma vai izrādes novieto iedegtu lampu kā zīmi tam, ka neviens šobrīd nedrīkst izmantot skatuvi. Spoku gaisma dega visu nakti, līdz skatuve atkal atdzīvojās. Džons Noimaijers par Ghost Light stāsta: "Ansambļa darbs, kurš tapis no fragmentiem. Tas ir kā atsevišķas instrumentu līnijas simfonijā vai tradicionāla Japānas maltīte – rūpīgi piemeklētu un sakārtotu, cerams "garšīgu" miniatūru sērija." Izrādē skan Franča Šūberta klaviermūzika.
Dejotājas Valērijas Kuzmičas vārds Latvijā pagaidām zināms mazāk, jo šī būs dejotājas debija mājās plašākas auditorijas priekšā pēc veiksmīgās starptautiskās karjeras uzsākšanas. Pēc Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas absolvēšanas Valērija Kuzmiča turpināja studijas Roterdamas dejas akadēmijā un kopš 2015. gada decembra ir dejotāja Gēteborgas operas dejas kompānijā (GöteborgsOperans Danskompani) Zviedrijā.
Gēteborgas operas dejas kompānija ir lielākā laikmetīgās dejas trupā Ziemeļvalstīs un viena no vadošajām laikmetīgās dejas trupām pasaulē. Trīsdesmit astoņi trupas dejotāji, kas nāk no 20 dažādām valstīm, veido unikālu ansambli, kurā spēcīgas individuālās radošās identitātes veido kolektīvu dinamisku spēku. Kompānijas repertuārā galvenokārt ir īpaši trupai veidoti mūsdienu ievērojamāko horeogrāfu oriģināldarbi. Ar kompāniju strādājuši daudzi izcili mūsdienu horeogrāfi – Jirži Kilians, Aleksandrs Ekmans, Ina Kristela Johansena, Itziks Galili un arī Batševas dejas kompānijas vadītājs Ohads Naharins.
Ohada Naharina 2007. gadā tapusī izrāde Max bija pirmais izraēliešu horeogrāfa darbs, kuru Valērija Kuzmiča noskatījās un kopš tā brīža viņa iemīlējās Gaga tehnikā un horeogrāfa radošajā pasaulē. 2017. gadā Valērija Kuzmiča dejoja izrādi Max uz Gēteborgas operas skatuves. Jūrmalā varēs redzēt fragmentu tieši no šī darba. Šis solo dejotājai ir ļoti īpašs un mīļš, tā bija pirmā tikšanās un sadarbība ar Ohadu Naharinu. Horeogrāfs bijis patiesi priecīgs un uzreiz piekrita tam, ka Valērija Jūrmalā dejos fragmentu no viņa darba.