Kā informēja LRSP valdes priekšsēdētāja Inga Brūvere, jaunajā programmā konsultācijas tiks sniegtas reizi divās nedēļās grupas semināros platformā Zoom, kā arī rakstiskā veidā, savu jautājumu nosūtot uz e-pasta adresi [email protected], un, specifiskos gadījumos, arī individuālu konsultāciju formā. Līdztekus tiks izveidota biežāk uzdoto jautājumu sadaļa LRSP tīmekļvietnē makslinieki.lv, kur būs atrodamas galvenās atbildes uz tipiskākajiem jautājumiem un situācijām.
Paredzēts, ka konsultācijas sniegs SIA Mensarius, SIA Grāmatvedība biznesam un Finanšu kompānija Mensarius valdes priekšsēdētāja Linda Miezīte ar praktisku pieredzi grāmatvedības uzskaitē maziem un vidējiem uzņēmumiem, biedrībām un pašnodarbinātām personām.
Brūvere norādīja, ka daļa no konsultācijās ietverto tēmu loka radošām personām būs par nodokļu režīmiem un nodokļu nomaksas kārtību, grāmatvedības veikšanu, personas tiesībām un pienākumiem, izvēle starp "pašnodarbinātu personu" un "saimnieciskās darbības veicēju", pašnodarbinātiem prognozēto ienākumu zem 500 eiro mēnesī pieteikšana.
Savukārt radošām savienībām - par kultūras nevalstisko organizāciju (NVO) pienākumiem sociālo iemaksu veikšanā par nepilnas slodzes darbiniekiem, uz uzņēmuma līguma nodarbinātiem, pašnodarbinātajiem, projektos iesaistītām personām un citiem, kā arī par nodokļu likmēm pēc nodokļu reformas un līgumu veidiem, kādus iespējams slēgt ar fiziskām personām.
Pirmais grupas seminārs platformā Zoom notiks 12.maijā plkst. 17.
Biedrība Latvijas Radošo savienību padome (LRSV) ir kultūrpolitikas NVO, kurā ietilpst 11 radošās savienības, kas pārstāv vairāk nekā 3000 individuālo biedru. Padomes biedri ir Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Dizaineru savienība, Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Komponistu savienība, Latvijas Mākslinieku savienība, Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Latvijas Zinātnieku savienība, Latvijas Fotogrāfu savienība un Horeogrāfu asociācija, kā arī Latvijas Rokmūzikas asociācija kā asociētais biedrs.
Padome ir lielākā kultūras nozares NVO, kas pārstāv kultūras nozarē strādājošo profesionālās, sociālās un ekonomiskās tiesības un intereses, ir piedalījusies Radošo personu atbalsta programmas un Jaunrades stipendiju mērķprogrammas izveidošanā, regulāri sadarbojas ar nozares profesionāļiem, KM un Valsts Kultūrkapitāla fondu (VKKF).