Īpaši tiek meklēti pēcnācēji un radinieki, bet lūgums atsaukties arī draugus, kaimiņus, skolas un darba biedrus un citus pazīstamos.
Fonds Liepājas ebreju mantojums plāno šā gada jūlijā izdot papildinātu izdevumu par Liepājas ebreju glābējiem, savukārt Liepājas muzeja filiālē Liepāja okupāciju režīmos atklās šai tēmai veltītu izstādi.
Holokausta memoriālais komplekss un izglītības centrs Jadvašem Izraēlā cilvēkiem, kas, neprasot atlīdzību, riskējuši ar savu dzīvību un glābuši ebrejus, piešķir titulu Taisnīgais starp tautām. Šis tituls piešķirts 25 Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotājiem.
Tāpat zināmi vismaz 23 citi liepājnieki, kas palīdzējuši ebrejiem un viņu glābējiem ar pārtikas produktiem, informāciju un citiem resursiem. Kopumā no 1941. – 1945. gadam Liepājā 8 slēptuvēs Holokaustu pārdzīvoja 27 ebreji, savukārt vēl četriem tika sagādātas viltotas neebreju un pusebreju identitātes.
Diemžēl, viens no ebreju slēpšanas mēģinājumiem beidzās traģiski – slēptuve tika atklāta, un tajā mītošie cilvēki izdarīja pašnāvību, savukārt cilvēki, kas viņus slēpa, tika arestēti un nosūtīti uz Štuthofas koncentrācijas nometni.
Cilvēki, kam pieejama informācija, aicināti sazināties ar Liepājas muzeja vēsturnieci Annu Norveli ([email protected], tālrunis 63420274) vai fondu Liepājas ebreju mantojums ([email protected], tālrunis 634 28808, 29232949).
Pravietisnejaukais