Konference organizēta, lai rosinātu domu apmaiņu un aktualizētu Latvijas un Beļģijas diplomātisko attiecību un profesionālās mākslas savstarpējo saikņu izpēti.
Latvijas un Beļģijas mākslas vēsturiskos sakarus iezīmē Mākslas muzejā Rīgas Birža apskatāmā izstāde Iespaidi un paralēles. Beļģu un latviešu glezniecība no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas. 20. gadsimta pirmā puse un tai veltītais izdevums, ko muzeja speciālisti sagatavojuši sadarbībā ar izdevniecību Neputns. Starpkultūru dialogu risinot, publicēto rakstu autores Ginta Gerharde-Upeniece, Daiga Upeniece un izstādes kuratore Aija Brasliņa konferencē iepazīstinās ar savu līdzšinējo pētījumu atziņām, savukārt M.K.Čurļoņa Nacionālā mākslas muzeja direktors Osvalds Daugelis – ar radniecīgas beļģu mākslas kolekcijas vēsturi Lietuvā.
Rīgā sarīkotā izstāde ievada Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras un publiskās diplomātijas programmu, ko 2014. gada nogalē un 2015. gada sākumā Beļģijas pilsētās – Ljēžā un Laluvjērā – turpinās divas konceptuāli atšķirīgas izstādes. Pievēršoties dažādiem beļģu un latviešu mākslas saskares aspektiem, abās skatēs būs eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Valonijas muzeju (Musée des Beaux-Arts de Liège, Musée Ianchelevici) krājumiem. Beļģijas muzeju pārstāves Režīna Remona un Valērija Formerī konferencē prezentēs sadarbības partneru institūcijas un to darbības principus.
Konferenci rīko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Beļģijas Karalistes vēstniecību Latvijā un Valonijas - Briseles starptautisko administrāciju.
Iepriekšēja pieteikšanās uz konferenci nav nepieciešama. Ieeja - bez maksas.