Īpašumus plānots nodot uz neterminētu laiku, kamēr biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, vai līdz brīdim, kad nekustamais īpašums būs nepieciešams pašvaldībai tās funkciju nodrošināšanai. Tomēr lēmumprojektā norādīts, ka šis termiņš nedrīkst būt ilgāks par 10 gadiem.
Kā norādīt lēmumprojektā, nekustamo īpašumu kopējā vērtība ir vairāk nekā 600 000 eiro.
Saskaņā ar līgumu biedrībai par saviem līdzekļiem būs jāapdrošina lietošanā nodotās būves pret visu veidu riskiem, kā arī noteikti vairāki aizliegumi, piemēram, aizliegums īpašumu izmantot citiem mērķiem vai nodot citām personām.
Kā ziņots, biedrība Šamir iepriekš pauda bažas par Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja slēgšanu, jo muzejam beidzas telpu nomas līgums, informēja biedrības pārstāve Sanita Rībena.
Kā norādīja biedrība, pirms 10 gadiem Spīķera ēku kompleksā, kur patlaban atrodas muzejs, atradās Centrāltirgus konteineru un transporta mazgātava, teritorija bija degradēta. 2010. gadā biedrība Šamir un Rīgas dome noslēdza telpu bezatlīdzības lietošanas līgumu, tas deva iespēju biedrībai izveidot muzeju holokausta upuru piemiņai.
Šī gada 22. oktobrī beidzās biedrības Šamir līgums ar Rīgas domi par muzeja teritorijas īri. Rīgas domē aģentūra LETA noskaidroja, ka uz laiku, kamēr nav pieņemts lēmums par īpašuma nodošanu lietošanā biedrībai uz nākamajiem 10 gadiem, Rīgas domes Īpašuma departaments ar biedrību ir noslēdzis īslaicīgās bezatlīdzības nomas līgumu līdz 22. novembrim.