Tāda izmēra kokle skan zemos reģistros, tātad to var saukt par basa kokli jeb bāgu. Par bāgu to nosauca dižkokles izgudrotājs Jānis Eduards Krauksts. Viņš izgatavoja bāgu jau 1947. gadā, tomēr tas vairs nav spēlējams, jo daudzus gadu desmitus ir stāvējis kādas mājas bēniņos Jūrmalā.
Pēc rūpīgas izpētes kokļu meistars Rihards Valters izgatavoja dižkokles kopiju. Izpēti veica Rīgas Latviešu biedrības darba grupa ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Bāgs pārsteidz ar savu iespaidīgo izmēru. Ja vidējais mūsu valsts iedzīvotāju garums ir 175 cm, tad dižkokles garums ir 209 cm.
Dižkokli ieskandinās vairāki talantīgākie Latvijas jaunie koklētāji etnomuzikologa Valda Muktupāvela vadībā.
Pirms daudzinājuma varēs ieskatīties dižkoklei un tās gatavošanai veltītā izstādē, kā arī iepazīties ar Jāņa Eduarda Krauksta un viņa iedvesmotāja koklētāja Pētera Korāta dzīves gājumu, kā arī aplūkot XX gadsimta vidū tapušos mūzikas instrumentus – dažādas kokles, švīku, timbu un neparastus sitamos instrumentus.
Ieeja par ziedojumiem. 25 procentus no šī sarīkojuma ieņēmumiem Rīgas Latviešu biedrība ziedos Ukrainas cilvēku atbalstam.