Policija norāda, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī pērn personu vervēšana nosūtīšanai seksuālai izmantošanai notikusi, "balstoties uz savstarpējās materiālās izdevības principu ar perspektīvu, ka savervētās personas, lai nopelnītu, regulāri atgriezīsies prostitūcijai ārzemēs".
Taču, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad vervētāji bija organizētu noziedzīgu grupu dalībnieki, 2011.gadā konstatēta izteikta tendence, ka vervēšanu organizē personu grupas vai atsevišķas personas.
Likumsargi pagājušajā gadā Latvijā nav konstatējuši nevienu cilvēktirdzniecības tranzīta gadījumu, tāpat nav konstatēta cilvēku tirdzniecība uz Latviju vai valsts iekšienē.
Izvērtējot iespējamos cilvēku tirdzniecības riskus, Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde par tādu atzinusi arī fiktīvu laulību noslēgšanu ārvalstīs bez nolūka izveidot ģimeni. Tādēļ VP sagatavojusi priekšlikumus izmaiņām Krimināllikumā, lai fiktīvo laulību organizēšanu padarītu krimināli sodāmu.
Par sutenerismu pērn aizturēti astoņi cilvēki - tikpat, cik 2010.gadā. Aizturētas vairākas organizētas grupas, kas ar sutenerismu nodarbojušās vairākus gadus. Nevienā no sutenerisma lietām nav konstatēts, ka personas tiktu piespiedu kārtā iesaistītas prostitūcijā vai agrāk būtu cietušas cilvēku tirdzniecībā. Tāpat nav konstatēts, ka prostitūcijā būtu iesaistītas nepilngadīgas personas.