"Negatīvās sociālekonomiskās situācijas ietekmē, pieaugot bezdarba līmenim un to iedzīvotāju skaitam, kuri palikuši bez jebkādiem ienākumu avotiem, prognozējams, ka pieaugs balsu pirkšanai pakļauto riska grupu skaits," viņš sacīja.
Arvien izplatītāka kļūstot vēlētāju balsu netiešā pirkšana, kas ir orientēta uz lielām vēlētāju grupām, ietekmējot viņu rīcību, apmaksājot konkrētas aktivitātes, piemēram, koncerta apmeklējums, atpūtas pasākums, vai veicot dāvinājumus, norādīja Reiniks.
Līdzās balsu pirkšanai priekšvēlēšanu periodā prognozējami arī radikālu organizāciju centieni aktivizēt savu publisko darbību, piebilda DP priekšnieks.
DP pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām veiks preventīvus pasākumus, lai nepieļautu iespējamos balsu pirkšanas mēģinājumus, uzsvēra Reiniks.
Drošības policijas lietvedībā pašlaik ir četri kriminālprocesi par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības vēlēt deputātus pagājušās pašvaldību vēlēšanās Ogrē, Latgalē un Jelgavā.
No tiem viens kriminālprocess novembra vidū nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai. DP šajā lietā lūdza sākt kriminālvajāšanu pret trim aizdomās turamajām personām.
Pārējie trīs kriminālprocesi vēl atrodas izmeklēšanas procesā DP.
Reiniks gan plašāku informāciju par šīm lietām nesniedza, tostarp - par kurām partijām bija lūgts balsot. "Kamēr aizdomās turamo vaina nav pierādīta tiesā, atturēsimies no plašākiem komentāriem par konkrētām personām un politiskajām partijām, kas figurē šajās lietās," viņš sacīja.