"Plānojam, ka "Lielajā Talkā" šogad varētu piedalīties aptuveni 200 000 talcinieku, kas ir grandiozs skaitlis un daudzkārt pārsniedz visu laiku lielākā Latvijas pasākuma – Dziesmu svētku – dalībnieku skaitu. Tomēr negribētu "Lielo Talku" pārvērst par vienas dienas akciju. Ja vēlamies sasniegt "Lielās Talkas" virsmērķi – Latvija kā tīrākā valsts pasaulē, tad nepieciešams visu talcinieku iesaistīšanās Latvijas sakopšanā visa gada garumā," uzsver "Lielās Talkas" projekta vadītāja Vita Jaunzeme.
Pirmais bauslis ir par pareizu talkošanu - talciniekam vajag cimdus, kā arī piemērotu apģērbu, lai nodrošinātos pret ērču kodumiem. Tāpat svarīgi ir visus atkritumus pacelt ar rokām, nevis grābt kaudzēs un pēc tam pārlikt ar rokām maisos, jo tā var nepamanīt kādu stikla gabalu vai šļirci. Īpaši uzmanīgiem jābūt talkošanas vietās, kas atrodas tuvu ūdenskrātuvēm.
Otrais bauslis ir par zaļo domāšanu. Tas ir īpašs dzīvesveids un rūpīga attieksme pret lietām, un sākt var ar mazumiņu - taupīt elektroenerģiju, ūdens patēriņu, izlietotās baterijas un sadzīves elektrotehniku nogādāt savākšanas punktos, šķirot atkritumus, uzsver talkas organizatori.
Trešais bauslis skan, ka labs talcinieks spēj iedvesmot savus apkārtējos, un tāpēc talkā jāaicina piedalīties draugi, radi, kaimiņi.
Ceturtais bauslis ir par mērķi 10 gadu laikā panākt, lai Latvija kļūst tīra, tāpēc svarīgi talkas mērķi ir popularizēt arī ikdienā, ne tikai 24. aprīlī.
"Visbeidzot, piektkārt, aicinām 24. aprīlī izbaudīt "Lielo Talku" un doties uz to ar prieku, gūstot gandarījumu no kopā būšanas un labi paveikta darba," uzsver organizatori.
Šogad tiek iedibināta ceļojošā balva "Zelta grābeklis", kuru pasniegs atraktīvākajiem un aktīvākajiem talciniekiem katrā reģionā. Par balvas piešķiršanu līdz 30. aprīlim lems žūrijas komisija, kuras sastāvā ietilpst "Lielās Talkas" organizatoru, AAS "BALTA" un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, kas, ņemot vērā reģionālo talkas koordinatoru ieteikumus, vērtēs katra balvas pretendenta sniegumu.