Viņi varētu būt arī savu partiju sarakstu līderi Vidzemes vēlēšanu apgabalā. Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un LRA ir pašvaldībās ietekmīgākie politiskie spēki.
ZZS līderis Armands Krauze Dienai sacīja, ka LRA līdz šim uztvēris kā konstruktīvu opozīciju. Taču Smiltēns bijis viens no vadošajiem agrākās premjera partijas Vienotība politiķiem, un viņam ir bijusi iespēja īstenot varu. Notiekošo LRA varot uztvert drīzāk kā pārgrupēšanos. Krauze apzinās, ka abi politiskie spēki kampaņā cīnīsies par vēlētājiem reģionos, un cer, ka LRA, kurā ir daudzi pragmatiski pašvaldību vadītāji, nekļūs populistiska. "Es uzskatu, ka nākotnē mēs varam arī sadarboties, jo daudzas vērtības mums ir līdzīgas," piebilda ZZS vadītājs.
Premjera kandidātus jau ir nosaukuši vairāki politiskie spēki. ZZS tas būs tagadējais valdības vadītājs Kučinskis, partiju apvienībai Jaunā Vienotība – Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, Jaunajai konservatīvajai partijai – Rīgas domes deputāts un jurists Jānis Bordāns, partijai KPV LV – zvērinātais advokāts Aldis Gobzems.
Lūgts komentēt pāriešanu pretējā pusē, Smiltēns Dienai atbildēja – arī tad, kad viņš vēl pārstāvējis valdības partiju, politiķis koalīcijas sēdēs esot strīdējies ar Kučinski. Savā uzrunā Smiltēns raksturoja situāciju vairākās nozarēs, bet par nodokļu reformu sacīja: "Es biju liecinieks, kādā steigā un haosā reforma tika veikta." Toreiz esot solīts, ka tās negatīvo iespaidu pirmajos gados varēšot mazināt, cīnoties ar ēnu ekonomiku, bet tagad esot redzams, ka tā esot tikai pieaugusi. Par premjera kandidātu Smiltēnu izvirzīja LRA Pārstāvju sapulce, kurā savus līderus ir deleģējušas LRA dalīborganizācijas – Reģionu alianse, Vidzemes partija un partija Ogres novadam –, kā arī biedrības, ar kurām ir noslēgts līgums. Smiltēns vada biedrību Sabiedrība centriskai politikai (SCP). Tās priekštece ir Aigara Štokenberga savulaik dibinātā Sabiedrība citai politikai.
Hūgo Vācietis no barikādēm
gāganu karu hronikas
Orests