Sanāksmes dalībnieki uzsvēra, ka nākamais solis, plānojot parka teritorijas atjaunošanas darbus, ir izveidot konceptu, kā Esplanāde varētu izskatīties pēc atjaunošanas.
"Neskatoties uz to, ka vismaz pagaidām netiek plānotas būtiskas izmaiņas parka vizuālajā izskatā, jautājums ir un paliek – atjaunot parka sākotnējo veidolu vai veidot jaunu vizuālo konceptu," atzīst Rīgas domes Mājokļa un vides departamenta pārstāve Evija Piņķe.
Graujošās ietves
Rīgas vicemēra skatījumā vispirms atbildīgajām institūcijām, tajā skaitā arī Rīgas domei, būtu savstarpēji jāvienojas un jāizstrādā vienota programma, kas katru gadu paredz līdzekļus parku atjaunošanai. Kā piemēru Burovs min Īpašuma departamenta izstrādāto stratēģiju, lai atjaunotu mācību iestāžu ēkas Rīgā.
"Manuprāt, arī Rīgas parku atjaunošanai ir nepieciešama programma, kas darbotos patstāvīgi, lai, līdzīgi kā tas bija ar izglītības iestāžu atjaunošanu, pamazām varētu sakārtot visus pilsētas parkus," stāsta Burovs un piebilst, ka savulaik tika apsvērta iespēja ierīkot Esplanādē panorāmas ratu, kas augstumā varētu pārsniegt Brīvības pieminekli.
Kā vienu no būtiskākajām problēmām Rīgas vicemērs norāda pilsētas parkos esošo gājēju ietvju stāvokli.
"Segumi ir sliktā, varētu teikt, pat dzīvībai bīstamā stāvoklī. Ir zināmi vairāki gadījumi, kad iedzīvotāji bēdīgā ietvju stāvokļa dēļ ir cietuši un guvuši arī nopietnas traumas," skaidro Burovs un norāda, ka vairākas parka ietves, tajā skaitā pie Raiņa pieminekļa un Oskara Kalpaka bulvārī, ir avārijas stāvoklī. Esplanādes parka teritorijā esošajām ietvēm ir dažāda veida segumi, tāpēc būtisks ir jautājums, vai atjaunot jau esošo, vai mainīt uz vienotu segumu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 15. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
turpat aiz Raiņa segums ir bēdas
Šāblis
Scorseze