Plānots izveidot gan atpūtas laukumu ar pakalnu uz Šarlotes ielas pusi, gan ierīkot zem teātra vestibila galeriju. Maketā gan būšot jāveic nelielas izmaiņas, taču kopumā esot rasts veiksmīgs risinājums, kā atjaunot teātra apkārtni, cienot arhitektes Martas Staņas darbu, pauda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (GKR). Piedāvātais risinājums ļaus atjaunot teātra apkārtni bez ļoti kardinālām izmaiņām. Teritorijas labiekārtošana izmaksās aptuveni trešo daļu no kopējās summas, kas ir 800 tūkstošu eiro.
Tas gan būs par 200 tūkstošiem eiro vairāk, nekā sākotnēji tika plānots.
Darbus plānots pabeigt līdz teātra simtajai gadadienai – 2020. gada novembrim.
Daļa valstij, daļa – Rīgai
"Meta konkursa dalībniekiem bija jāņem vērā virkne nosacījumu, lai izstrādātu piedāvājumu, kas sevī sabalansētu vairākus aspektus – vēsturi, mūsdienīgu izskatu un teātra vajadzības," žurnālistiem uzsvēra Dailes teātra (DT) direktors Andris Vītols. Savukārt Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica skaidroja, ka Dailes teātra skvērs ir Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorija, kas izveidota 1976. gadā. Deviņdesmito gadu beigās par godu māksliniekam Voldemāram Irbem skvērā tika uzstādīts piemineklis. Teritorija pie Dailes teātra daļēji ir gan valsts, gan pašvaldības īpašums – teātra skvēra daļa Bruņinieku ielas pusē un Brīvības ielas pusē līdz teātra kasēm ir VNĪ pārvaldībā, bet atlikusī daļa Brīvības ielas pusē – no kasēm līdz Matīsa ielai – Rīgas pašvaldības īpašumā. "Izvēlētais risinājums aptver visu iesaistīto pušu intereses," piebilda Gruškevica.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 27. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Lasita