Rīgas pils priekšpilī šobrīd nobeigumam tuvojas Baltās zāles ģipša veidojumu atjaunošanas, griestu un sienu dekoratīvās apdares darbi. Tuvākā mēneša laikā tiks pabeigta Sūtņu zāles restaurācija un Ģerboņu zāles apdares darbi. Līdz rudenim turpināsies Svētku zāles restaurācija.
Lielā apjomā ir veikta vēsturisko apgaismes lustru rekonstrukcija un vēsturiskā interjera mēbeļu restaurācija. Sūtņu zālē turpinās sienu un griestu dekoratīvā gleznojuma atjaunošanas darbi.
Šī gada pavasarī ir atsākti intensīvi labiekārtošanas darbi priekšpils dārzā un pils pagalmā. Maijā turpinās visu fāžu restaurācijas un apdares darbi.
Kopumā Rīgas pils priekšpilī un Austrumu piebūves restaurācijā vidēji tiek nodarbināti 250 strādnieki.
Rīgas pils priekšpils un Austrumu piebūves restaurācijas-rekonstrukcijas (VNĪ īstenotā projekta 1.kārta) darbus paredzēts izpildīt un objektu nodot ekspluatācijā līdz 2015.gada 1.novembrim.
VNĪ uzdevumā Rīgas pils priekšpils un Austrumu piebūves restaurācijas-rekonstrukcijas darbus veic pilnsabiedrība SBRE.
Paralēli ir uzsākti projektēšanas darbi Rīgas pils kastelas daļai, kur pēc pārbūves un restaurācijas atgriezīsies Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.
Šī gada 12.maijā plkst.10 Rīgas pilī notiks mediju pasākums, lai parādītu paveiktos darbus Rīgas pils priekšpilī (projekta 1.kārta), prezentētu Rīgas pils kastelas restaurācijas un pārbūves (projekta 2.kārta) skiču projekta koncepciju.
Rīgas pils kastelas atjaunošanas koncepcijas pamatā ir vēsturiskās substances maksimāla saglabāšana nākamajām paaudzēm, kastelas patiesās vēsturiskās vērtības atklāšana un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pilnvērtīgas pastāvēšanas nodrošināšana.
Mediju pasākumā piedalīsies VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols, SBRE projekta direktors un SIA Re&Re valdes loceklis Didzis Putniņš, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš, Rīgas pils kastelas daļas arhitektoniskā risinājuma līdzautori arhitekti Reinis Liepiņš un Jānis Sauka un citi.