"Mēs gribētu izdarīt tā, lai mēs atlaistu pusi no Latvijas valsts ierēdņiem. Vismaz pusi. Mums ir milzīga ierēdņu gūzma, un ierēdnis ir tāda profesija, ļoti daudzi no viņiem, kas vienmēr atradīs sev darbu, ko darīt. Kamēr būs šī te ierēdņu milzīgā, uzpūstā masa, tikmēr cilvēki brauks prom, jo viņi nespēj samaksāt šiem valsts ierēdņiem algas. Tas nemaksā neko, tas tiešām nemaksā neko. Tā ir politiskā griba," pauda Kaimiņš.
Deputāts norādīja, ka tostarp uz pusi būtu jāsamazina arī ministriju skaits.
"Ja mums ir 350 tūkstoši ierēdņu, 650 tūkstoši pensionāru, vismaz 200 tūkstoši, kas nestrādā legāli, tad visa valsts turas principā uz 500 uzņēmējiem privātajā sektorā. Vai tad tas nav skaidrs, ka naudu valstij atnes uzņēmēji un privātais sektors?" turpināja Kaimiņš.
Viņš atzina, ka nelolo cerības par 51% pārstāvniecības iegūšanu parlamentā, bet uzsvēra, ka ir gatavs sadarboties ar politiskajiem spēkiem, kuriem būs līdzīgi mērķi.
Kaimiņš arī kritizēja, viņaprāt, nelietderīgu valsts naudas izšķērdēšanu jaunu amatu izveidei.
"Kaut kādā brīnumainā kārtā man sanāca pilnveidot priekšlikumu, ka tiem cilvēkiem, kas nemaksā saviem bērniem alimentus 114 eiro mēnesī - čiks, tiesības nost. Preventīvā kārtā viņi sāka maksāt, un viņi sāka maksāt 400 tūkstošus eiro mēnesī valsts budžetā. Ko dara valsts? Nevis to naudu kaut kādā veidā nosūta dakteriem, policistiem, ugunsdzēsējiem, bet paņem un uztaisa 15 jaunas darba vietas. Tas notika pirms trīs mēnešiem Tieslietu ministrijā. Tādā veidā ragi nolaižas," komentēja deputāts.
Vai
Ierēdņu karš pret iedzīvotājiem
Vispār