Keris aģentūrai LETA sacīja, ka mediķi jau 2005. un 2006.gadā izstrādājuši un iesnieguši valdībai "pamatotas prasības" palielināt nozarē strādājošo algas. Kopš tā laika visu laiku tiek runāts par nepieciešamību palielināt mediķu algas, kas ir pamatota ar aprēķiniem un balstās uz labas prakses piemēriem citās valstīs un statistikas datiem par Eiropas valstīm.
Taujāts, vai mediķi neplāno rīkoties līdzīgi kā skolotāji, iesniedzot vienotu prasību palielināt algas, Keris atbildēja, ka šādi priekšlikumi no nozares pārstāvjiem izteikti jau vairākkārt, turklāt arī valdības deklarācijā bija teikts, ka tiks nodrošināta cilvēkresursu attīstības programma medicīnā, veicinot speciālistu palikšanu Latvijā. Jautājums ir par to, kad valdība īstenos šīs prasības, piebilda Keris.
Tāpat viņš norādīja, ka mediķiem nav tādu instrumentu situācijas ietekmēšanai, kas ir, piemēram, skolotājiem, jo streikot veselības aprūpes darbinieki nevar. LVSADA vadītājs norādīja, ka mediķi savu nostāju šajā jautājumā pauž, gan iesniedzot pamatotus priekšlikumus, gan arī aizbraucot uz ārzemēm.
Patlaban Latvijā visi pievērš uzmanību tam, ka ir augsta mātes un zīdaiņi mirstība, tiek izstrādāti arī plāni problēmas risināšanai, taču netiek ņemts vērā, ka par šo situāciju jau iepriekš tika runāts, turklāt Pasaules veselības organizācijas pētījumi liecina, ka bērna un mātes izredzes izdzīvot ir tieši proporcionālās ārstniecības personu skaitam, norādīja Keris. Tāpēc nepieciešams nodrošināt pietiekamus cilvēkresursus veselības aprūpes nozarē, kas nav iespējams bez pienācīga finansējuma.
Kā ziņots, trīs lielākās Latvijas izglītības darbinieku organizācijas no šā gada 1.septembra aicina valdību par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām.
Savukārt ar 2013.gada 1.janvāri tās aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.
Savukārt Finanšu ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka ministrija izprot esošo situāciju, bet visi priekšlikumi par papildu finansējuma piešķiršanu skatāmi vienlaikus, tas ir, gatavojot likumu par valsts budžetu 2013.gadam.