Tādas videonovērošanas ierīkošanas minimālās izmaksas (ar 1 vai 2 novērošanas kamerām) ir aptuveni 300 – 400 Ls un vairāk, atkarībā no tirdzniecības zāles lieluma un no tā, cik moderna aparatūra tiek izmantota. Nepārprotami tas ir liels papildus administratīvais slogs mazajiem uzņēmumiem vienlaicīgi ar eiro ieviešanas izmaksām, norāda Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.
Viņš norāda, ka iepriekš, piedaloties likumprojekta „Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” apspriešanā, viens no Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) iesniegtajiem priekšlikumiem bija neattiecināt prasības par videonovērošanu uz mazajiem veikaliem. "Mazā telpā tāpat viss ir labi pārredzams - alkohols atrodas pārdevēja kontrolē, un asociācijas biedri piekrīt plānotajiem ierobežojumiem, ka alkoholisko dzērienu izvietojumam jābūt tādam, kas nepilngadīgajiem liegtu brīvu piekļuvi alkoholam. Bez likumā paredzētiem ierobežojumiem jau tagad mazākos lauku veikalos un pilsētās specializētos veikalos, lai novērstu zādzības, alkoholiskos dzērienus mēdz novietot aiz letes, un nav vajadzība pēc videonovērošanas", norāda LTA.
Kā minēja Latvijas Tirgotāju savienības (veikali LaTS) valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis, veikali krasi atšķiras pēc lieluma un tehniskajām iespējām, un tas likumprojektā būtu jāņem vērā. „„Iepirkumu grupa” (veikali TOP) konceptuāli atbalsta alkohola tirdzniecības ierobežojumus jauniešiem, bet topošais likumprojekts paredz dažādus administratīvus ierobežojumus, kas tirgotājiem radīs papildus izmaksas. Investīcijas infrastruktūrā, jauno alkohola tirdzniecības normu izpildei, tirgotājiem nedos nekādu atdevi, tieši pretēji - radīs zaudējumus. Uzskatām, ka jaunās normas nesasniegs likumprojekta izvirzītos mērķus,” komentē SIA „Iepirkumu grupa” tirdzniecības direktors Deniss Hmeļovs.