Latvijai ir lielas priekšrocības, jo tā atrodas kaimiņos tādām valstīm Krievija un Baltkrievija, vienlaikus tā ir Eiropas Savienības dalībvalsts un pēc trīs mēnešiem būs arī eirozonā, norādīja Šlesers.
Uzņēmējs atsaucās uz nesen žurnāla Forbes Krievijas izdevumā rakstīto, ka Krievijas miljonāriem Latvija un īpaši Jūrmala ir pievilcīga vieta dzīvošanai, un piebilda, ka Latviju interesē ne tikai šo valstu, bet arī citu valstu investori.
"Rīgai ir milzīgs potenciāls kļūt par nozīmīgu uzņēmējdarbības centru, par Eiropas Singapūru vai Honkongu. Domāju, ka ap 100 000 investoru tuvākajos desmit gados vēlēsies investēt nekustamajos īpašumos Latvijā un šī nauda būs lielāka, nekā šajā periodā Latvija saņems no Eiropas Savienības struktūrfondiem," sacīja Šlesers.
Viņš norādīja, ka šādas investīcijas kļuvušas iespējamas, pateicoties 2010.gadā veiktajiem grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz uzturēšanās atļauju piešķiršanu par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos. Šlesers norādīja, ka šī programma Latvijai jau ir piesaistījusi investīcijas 1,5 miljardu eiro (1,05 miljardu latu) apmērā.
"Tas ļāva atdzīvoties celtniecībai un sākties attīstībai. Un tas nav jauns nekustamo īpašumu burbulis, jo šie investori īpašumus pērk par savu naudu un neizmanto banku izsniegtos aizdevumus. Tā ir liela iespēja un milzīgs aktīvs," uzsvēra Šlesers.
Uzņēmējs piebilda, ka investoru piesaistei vēl ir daudz jādara infrastruktūras uzlabošanai, jābūvē A klases objekti, viesnīcas. "Kad šis investoru apjoms tiks sasniegts, arī daudzi citi cilvēki vēlēsies investēt Latvijā," piebilda Šlesers.