Pirmdienas, 7.aprīļa Latvijas Televīzijas raidījumā Panorāma ekonomikas eksperti minēja, ka iespējamā akciju cena varētu svārstīties no 150 līdz 200 miljoniem eiro, Itera Latvija vadītājs Juris Savickis pieļāvis, ka cena varētu būt pat trīs reizes lielāka – 600 miljoni eiro. Jautāta, vai Latvijai ir tādi līdzekļi, ja izlemtu, ka šīs akcijas ir jāiegādājas, premjere sacīja: "Ja mēs izlemsim, tad mums būs šie līdzekļi. Bet tas nenozīmē, ka tie būs no budžeta,". Viņa arī uzsvēra, ka minētie 600 miljoni eiro ir pārspīlējums: "Tas ir pilnīgi pārspīlēts, jo tā cena, ko piedāvā Vācu uzņēmēji, ir pilnīgi cita,".
Straujuma informēja, ka ir saņemts piedāvājums izvērtēt un valdība pieņems lēmumu līdz 2.maijam. Ekonomikas ministrija vērtē ekonomisko izdevīgumu un iespējamo rīcību.
Jautāta, kā Straujuma domā – vai Latvijas gāzes akcijas valstij vajadzētu iegādāties, premjere teica: "Šobrīd es atturēšos teikt, bet es vakar tikos ar veselu rindu ekonomistiem, un, visdrīzāk, ka mēs izpētes interesi parādīsim. Tas nenozīmē, ka mēs pirksim, bet, ka mēs šo izpēti uzsāksim,”.
Svētdien TV3 raidījums Nekā personīga vēstīja, ka pirms nedēļas notikusi Latvijas gāzes padomes sēde. Pārstāvji no uzņēmuma EO.N Ruhrgas bija ieradušies ar paziņojumu, ka viņi aiziet no Latvijas tirgus. Svarīgākais Latvijai un visiem gāzes lietotājiem – kurš pārpirks 47% Vācijas uzņēmuma akciju. EO.N Rurgass pārstāvis Latvijas gāzes padomē Ahims Zauls, kurš arī bija ieradies Latvijā, no jebkādiem komentāriem atteicās.
Latvijas gāzes kontrolpakete kopš uzņēmuma privatizācijas 97.gadā nav piederējusi nevienam no tās akcionāriem. 34 % ir Krievijas varai tuvā Gazprom rokās, 16% Latvijas politiskajās aprindās ietekmīgā hokeja sponsora Jura Savicka pārvaldītajai Itera Latvija, 2,77% mazajiem akcionāriem, bet lielākā akciju pakete pieder Vācijas gazes kompānijai EO.N Ruhrgas – 47,23%.