Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -1 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 22. novembris
Aldis, Alfons, Aldris

Citadeles komisijas vainīgo sarakstā arī Straujuma un Vējonis

Bankas Citadele pārdošanas process tika organizēts neprofesionāli, neievērojot valsts un sabiedrības intereses, kā rezultātā par valstij piederošajām bankas akcijām iegūtie 74 miljoni eiro nav augstākā cena, ko varēja iegūt šajā darījumā. Tāpēc kā atbildīgās amatpersonas vārdā būtu nosaucami ministri, tajā skaitā arī premjere Laimdota Straujuma (Vienotība) un toreizējais aizsardzības ministrs, tagad Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kuri 2014.

gada 29. jūlijā neskaidros apstākļos aiz slēgtām durvīm atbalstīja sarunu turpināšanu ekskluzīvi ar vienu pretendentu - ASV finanšu fondu Ripplewood, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.Šādus secinājumus, pētot vēl aizvien noslepenotus dokumentus un valdības sēžu audioierakstus, secinājusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kas tika speciāli izveidota Citadeles pārdošanas izvērtēšanai, liecina Dienas rīcībā esošā komisijas gala ziņojuma redakcija, kas, visticamāk, bez lielām izmaiņām varētu tikt pieņemta pēc nedēļas.Starp amatpersonām, kuru atbildību izmeklēšanas komisija plāno publiski pieprasīt, ir ne tikai Straujuma un Vējonis, bet arī četri ministri, kuri vēl aizvien ieņem amatus valdībā - Rihards Kozlovskis, Edgars Rinkēvičs (abi Vienotība), Jānis Dūklavs (ZZS) un Dace Melbārde (NA).Vējoņa vārds saistīts arī ar Dienas gaismā celto braucienu uz Gruziju, kurā dažas dienas pēc Ripplewood labvēlīgā lēmuma devās vairāki politiķi un amerikāņu investora oficiālie pārstāvji. Šo epizodi, par spīti iekšējām diskusijām, izmeklēšanas komisija plāno ietvert gala ziņojumā, norādot, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), atsakoties sākt kriminālprocesu par šo "notikumu hronoloģisko sakritību, kas varētu saturēt koruptīvas iezīmes", balstījies vienīgi iesaistīto personu iztaujāšanā. Tās bija apgalvojušas, ka katrs par sevi maksājis pats. Šādu nodomu Dienai apstiprināja izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris (No sirds Latvijai).No_ Dienas _rīcībā esošā gala ziņojuma redakcijas, kas, visticamāk, tiks pieņemta bez lielām izmaiņām, kā vainīgā pie valstij neizdevīgā Citadeles darījuma nosaukta arī pārdošanas procesa oficiālā organizētāja - Privatizācijas aģentūra, norādot, ka tā "ir rīkojusies neprofesionāli un tās rīcībā var saskatīt valsts mantas izšķērdēšanas pazīmes".Vairāki bijušie un esošie ministri izmeklēšanas komisijas iztaujāšanās aiz slēgtām durvīm atzinuši, ka savu lomu un atbildību bankas pārdošanas procesā vērtējot "diezgan nosacīti", jo paši daudzos jautājumos neesot iedziļinājušies, neesot tos izpratuši un paļāvušies tikai uz pārdošanas procesa oficiālo virzītāju - Privatizācijas aģentūras un Ekonomikas ministrijas, kā arī drošības dienestu un valsts algoto konsultantu un juristu - atzinumiem, rekomendācijām un ekspertīzi. Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 29.oktobra, numurā!

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vinnēs tas, kurš nenokaitinās Trampu

Par Ukrainas miera sarunu perspektīvām Trampa laikmetā Agneses Margēvičas intervija ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktoru Tomu Rostoku.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas