No šīs summas 461 183 eiro tiks piešķirti Zemkopības ministrijai (ZM), 839 080 eiro - Finanšu ministrijai un 52 686 eiro - Iekšlietu ministrijai.
Līdzekļi tiks izlietoti virstundu apmaksai, papildu pārbaužu nodrošināšanai, konfiscēto produktu utilizēšanai un citiem pasākumiem. Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis valdības sēdē skaidroja, ka Eiropas Savienība nekompensē Āfrikas cūku mēra profilakses pasākumus, kas saistīti, piemēram, ar virstundu darba apmaksu, bet gan tādus pasākumus kā dezinfekcija vai minotorings.
Tāpat valdība uzdeva ZM sagatavot priekšlikumus par veicamajiem pasākumiem meža cūku depopulācijas nodrošināšanai un tiem nepieciešamo finansējumu. Uz šāda lēmuma pieņemšanu uzstāja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un zemnieku savienība). Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) gan norādīja, ka šis lēmums nenozīmē, ka medniekiem tiks maksāts par nošautajām mežacūkām.
Balodis stāstīja, ka Latvijā ir vairāk nekā 70 000 mežacūku, un, populācijai pieaugot, rodas ideāla augsne slimību izplatībai. Viņš uzskata, ka mežacūku skaits Latvijā ir jāsamazina un jārod stimuli, lai mednieki šos dzīvniekus medītu aktīvāk. Piemēram, Lietuvā par katru nomedīto mežacūku tiek maksāti 70 eiro. LETA vēsta, ka preses konferencē Balodis pieļāvis, ka par vienu nošautu mežacūku Latvijā varētu maksāt 35 eiro.
Straujuma uzsvēra, ka līdzekļi šādiem mērķiem ZM jārod savos resursos un tādi netiks piešķirti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.