Vecāku piesardzībai ir pamats. Pēdējos piecos gados vien BTA kompensējusi vairāk nekā 4800 bērnu ārstēšanas izdevumus, izmaksājot vidēji 115 eiro katram. Lielākoties traumas gūtas sadzīviskās situācijās mājās vai skolā, sporta treniņos un ceļā uz mācību iestādi vai interešu izglītības nodarbībām.
«Iepriekšējos gados saņemtie atlīdzību pieteikumi uzskatāmi parāda, ka līdz ar mācību gada sākumu pieaug bērnu traumatisms uz ielas. Rudens pirmajā pusē daudzi dodas uz skolu ar velosipēdu, skrejriteni vai skrituļdēli, un diemžēl ik gadu vairāki desmiti iekļūst ceļu satiksmes negadījumā. Tādēļ vecākiem būtu vērtīgi pārrunāt ar atvasēm ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, ķiveres lietošanu un piesardzīgu braukšanu parkos un citās gājējiem pilnās vietās. Noteikti jāatgādina arī par piesardzību sporta stadionos un spēļu laukumos, piemēram, rāpjoties pa vingrošanas stieņiem vai šļūcot pa slidkalniņiem. Mazāki bērni nereti pienācīgi nenovērtē savas fiziskās spējas, tādēļ nokrīt no vairāku metru augstuma vai lielā ātrumā uztriecas virsū citiem bērniem,» tipiskākos riskus uzskaita BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.
BTA apkopotā statistika rāda, ka pirmskolas bērni visbiežāk savainojas, nokrītot uz ceļa, atsitoties pret smilšu kastes malu, galdu vai citu šķērsli, izveļoties no gultas vai paklūpot uz kāpnēm. Savukārt lielākie biežāk cieš satiksmē un sporta nodarbībās. Traumatiskākās no tām ir futbols, basketbols un volejbols.
Katrā piektajā negadījumā bērni satraumē kāju. Nedaudz retāk cieš rokas. Katrs desmitais negadījums noved pie galvas traumas, kamēr katra vienpadsmitā atlīdzība izmaksāta par savainotu plaukstu. Satraucošs ir arī fakts, ka pēdējā gada laikā pieteikto bērnu savainojumu skaits pieaudzis par 7%.
Ņemot vērā šo pieredzi, BTA klientiem nelaimes gadījumu apdrošināšanā hobiju sporta veidi jau ir iekļauti pamatsegumā. Turklāt dzīve neapstājas pat tad, ja bērns savainojuma dēļ nevar ilgāku laiku apmeklēt skolu – apdrošināšana nosedz arī privātstundu izmaksas.