Tāpat LTAB atzīmē, ka ar saskaņoto paziņojumu reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugums 2016.gadā bija līdzīgs kopējam ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugumam.
LTAB arī norāda, ka ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars, kas reģistrēti uz saskaņoto paziņojumu pamata, pēdējos gados būtiski nemainās. Tostarp 2009.gadā ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars, kas reģistrēti ar saskaņotajiem paziņojumiem, bija 53,5%, 2011.gadā - 62,5%, 2013.gadā - 63,7%, 2015.gadā - 65,1%, bet 2016.gadā - 64,8%.
"Līdz ar to var secināt, ka saskaņoto paziņojumu popularitāte ir diezgan augstā līmenī un šobrīd tikai 35,2% ceļu satiksmes negadījumu tiek fiksēti izmantojot Valsts policiju, kas vienlaikus norāda, ka arī smagi negadījumi, kuros cietušas personas vai transportlīdzekļi pēc sadursmes nevarēja turpināt piedalīšanos ceļu satiksmē, notiek reizi trijos gadījumos," atzīmē LTAB pārstāvji.
Saskaņotie paziņojumi ceļu satiksmes negadījumos izmantojami, kad ceļu satiksmes negadījumā iesaistīti divi transportlīdzekļi, nav cietuši cilvēki, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, kā arī transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem aizliegts braukt. Šos paziņojumus aizpilda avārijā iesaistīto transporta līdzekļu vadītāji, neizsaucot policiju.
LTAB nodrošina OCTA apdrošināšanas sekmīgu darbību valstī. OCTA Latvijā tika ieviesta 1997.gadā, lai nodrošinātu ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija.