Viena no traumatoloģijas jomas lielākajām problēmām ir ārstu trūkums, tāpēc esošie speciālisti ir spiesti uzņemties lielāku slodzi, kas ietekmē pakalpojuma pieejamību un kvalitāti. Reģionos zemākā līmeņa slimnīcās pacietiem palīdzību nākas sniegt ķirurgiem vai pēdējo gadu rezidentiem (sadarbībā ar specializētās medicīniskās palīdzības speciālistiem). Nereti cilvēki ar vieglām traumām tiek pārvesti no reģionu uz Rīgas slimnīcām, kas palielina tā saucamo pudeles kakla efektu.
Sāk darboties metodiskais centrs
Lai apzinātu situāciju šajā jomā, Veselības inspekcija līdz 1. decembrim veic pārbaudes ārstniecības iestādēs. To rezultāti tiks izmantoti, lai plānotu uzlabojumus, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē teica Veselības ministrijas (VM) Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka un piebilda, ka sadarbībā ar Latvijas Traumatologu un ortopēdu asociāciju tiek pilnveidotas prasības un kvalitātes kritēriji traumatoloģijas profilam. Viņa atgādināja, ka ārstniecības iestādēm, kurās ir arī šis profils, tiek noteiktas šādas prasības: traumatologam ortopēdam jābūt pieejamam 24 stundas; izmeklēšanas iespējas jebkurā diennakts laikā, tostarp ultrasonogrāfijas un datortomogrāfijas; nodaļā vismaz pieci pilnas slodzes ārsti; rehabilitācijas nodaļa ar fizikālās medicīnas kabinetu, kas strādā ar stacionāriem un ambulatoriem pacientiem; ambulatoras traumatologu, ortopēdu konsultācijas.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 31. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60